Övünç, Civelek’i eleştirdi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Kartepe İlçe Teşkilatı’nda yaptığı konuşmada “SUMOTAŞ sorununu biz çözdük” demesine Suadiye eski Belediye Başkanı ve...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Kartepe İlçe Teşkilatı’nda yaptığı konuşmada “SUMOTAŞ sorununu biz çözdük” demesine Suadiye eski Belediye Başkanı ve SUMOTAŞ eski Başkanı Musa Övünç’ten tepki geldi

Frito Loy ile SUMOTAŞ, sözleşmeyi imzaladı; ama spekülasyonlar devam ediyor. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in SUMOTAŞ sorunun biz çözdük açıklamasına cevap Suadiye eski Belediye Başkanı ve SUMOTAŞ eski Başkanı Musa Övünç’ten geldi. Musa Övünç yaptığı açıklamada, “İl Başkanı Mahmut Civelek’in SUMOTAŞ sorununu biz çözdük demesini çok ilginç buluyorum. Nedenini açıklayayım. Siyasiler devreye girmeden önce bir otomobilin koltuğunda oturuyorduk. Siyasiler devreye girince otomobilin basamağına indik. 100 kilometre hızla giderken, bizi aniden basamağa indiriverdiler. Otomobilin koltuğunda oturarak mı rahat edersiniz, yoksa basamakta mı?

KUCAK DOLUSU VAATLER
Siyasi iktidar devreye girmeden önce anlaşma metninde yüzde 10 ve yüzde 15 indirim vardı. Ama siyasi iktidar devreye girince yani yeni anlaşma sonrasında bu indirim yüzde 25’e tekabül ediyor. Yani kooperatif üyeleri büyük zarar gördü. Frito Lay, Suadiye beldesine gelmeden önce, benim başkanlığım döneminde yer seçiminde Suadiye’yi seçerken, kucak dolusu vaatlerle Suadiye beldesini seçmişlerdir. Vaadi veren o dönemin genel müdürü Ali Gür, personel müdürü Füsun hanım. Onlar her ne kadar emekli olmuşlar ise de olaya vakıftırlar. Şimdiki genel müdür ve lojistik müdürleri Ali Gür beyden görüş alabilirler.

ZULÜM ETTİLER
Bugün geçmişte belediyemizin gücüyle siz bize gelmiştiniz, bugün güç bizde değil, bize zulüm yapmaktalar. Mübarek Ramazan’da bizi ezip geçtiler. Kadir Gecesi’nde Suadiye’de bazı şahıslar geceleri evlerinden alınıp gözaltına alındılar. Hal böyle iken AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, yerel bir gazeteye verdiği beyanatta “SUMOTAŞ olayını biz çözdük” derken 1982 Anayasası nasıl demokratik değilse, Frito Lay sözleşmesinde darbeyle SUMOTAŞ başkanı ve başkan yardımcısı istifa ettirilip, dört duvar arasında imzalanan nakliye sözleşmesi fitre ve zekattan öteye geçmemektedir. Bu sözleşmeyle övünen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, SUMOTAŞ ortaklarıyla görüşüp, bir kez daha gözden geçirmesini istiyorum” dedi.

KARAOSMANOĞLU’NA ELEŞTİRİ
Övünç, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Suadiye gelip, kamyonların rengini sorup, “Ben sizin arkanızda değil, önünüzdeyim” demişti. Ama Karaosmanoğlu, bu sözleşmeye sesini çıkarmadı. Ayrıca yeni sözleşme sonrasında kamyoncular da perişan. Onlar da kan ağlıyor” açıklamasında bulundu.

GÖREVDEN KAÇMAM
Eski başkan Musa Övünç, ekim ayında yapılacak SUMOTAŞ kongresinde başkanlığa aday olup almayacağı yönündeki soruya, “Üyelerimiz bana görev verirse görevden kaçmam, ayrıca halkımız görev verirse Kartepe Belediye Başkan adayı bile olurum” dedi.

24 Eylül 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR