BBP Kandıra’da dert dinledi

Kandıra’ya bağlı Üğümce Köyü’nün Köseler Mahallesi’ndeki fırınının yıkılması üzerine köye giden BBP İl Teşkilatı, vatandaşın sorunlarını dinlediBBP İl...

BÜYÜT


Kandıra’ya bağlı Üğümce Köyü’nün Köseler Mahallesi’ndeki fırınının yıkılması üzerine köye giden BBP İl Teşkilatı, vatandaşın sorunlarını dinledi
BBP İl Teşkilatı önceki gün Kandıra’ya bağlı Üğümce Köyü’nün fırınını yerinde incelendi. Köy sakinleri “Biz 55 yıldır burada yaşıyoruz. Kendimizi bildik bileli bu fırında ekmek yapardık. Ama iki yıl önce fırın yıkıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine başvurduğumuz halde fırınımız yapılmadığı gibi bu konuyla ilgili bizlere hiçbir bilgi de verilmedi. Ekmek yapamaz olduk. Uzun bir süredir ekmeğimizi başka mahallelerde pişiriyoruz. Bu duruma artık dayanamıyoruz. Bütün köylere fırın yapılıyor da buraya niye yapılmıyor” diye şikayetlerini dile getirdiler.
“HASTALIKLARDAN KORKUYORUZ”
Köy sakinleri, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gerekli altyapı çalışmasını yapmadığı için köyümüzün kanalizasyonu dereye dökülüyor. Ve bu atıklar hayvanlarımızın da kullandığı pınara karışıyor. Köydeki çocuklarımızın hasta olmasından korkuyoruz. Bu konuda yetkililerden çözüm bekliyoruz” dediler.
TRAKTÖR DEVRİLDİ
Yollarının da çok kötü olduğunu yerinde gören partililer köy girişinde traktör devrildiğini anlatan köy sakinleriyle köye giden yolu incelediler. Yolların delik deşik olması ve büyük çukurlar olması nedeniyle ulaşım zorluğu çektiklerini ve yetkililerden biran önce çözüm üretmelerini beklediklerini söylediler. Ayrıca yolun kötü şartlarından dolayı kış aylarında okul servisi için yolu kullanamadıklarını ve bu sebepten dolayı çocukları anayola kadar yaklaşık bin 500 metre yürütmek zorunda kaldıklarını dile getirdiler.
“ÇEŞMESİ VAR SUYU YOK”
Köylülerle beraber köy mezarlığına giden BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar ve BBP’li yöneticiler, 2009 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi amblemli çeşmede suyun olmadığını görünce şaşırdılar. Köylüler çeşmenin dört yıl önce yapıldığını ve hat çekmeden bu şekilde bırakıldığını dile getirdiler. BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, “Buraya gelince gördük ki çeşmesi olup suyu olmayan daha çok köy varmış. Karaosmanoğlu, bu tür hataları kamuoyuna paylaşanları “şov yapmakla” suçlayıp, köylüleri cezalandırmak yerine yazdığını iddia ettiği kendi destanı tekrar okumasını tavsiye ediyoruz” dedi.
“SİHRİ BOZACAĞIZ”
Duyar, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kendi hizmet tanıtım kataloglarında en güzel resimleri seçerek herkese köylerle ilgili çok önemli yatırımlar yaptıklarını söylüyorlar. Anlaşılan Büyükşehir Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü değil de Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü daha fazla çalışıyor. Fen işlerinin dar kapsamda yaptığı işleri basın-yayın yoluyla sanki bütün Kocaeli’de yapıp bitirmişler gibi anlatıyorlar. Bu siyasi bir sihirbazlıktır. Basın-yayın yoluyla oluşturdukları bu sihri bozmaya devam edeceğiz” dedi.

01 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR