Kocaeli Ay Işığı’ndan ihtiyaç sahiplerine kömür yardımı

Kış mevsiminin iyice kendini hissettirdiği bu günlerde yardım çalışmalarına daha da ağırlık veren dernek yönetimi, tüm ihtiyaç sahiplerine yetişmeye...

Kış mevsiminin iyice kendini hissettirdiği bu günlerde yardım çalışmalarına daha da ağırlık veren dernek yönetimi, tüm ihtiyaç sahiplerine yetişmeye çalışıyor.

 

Kocaeli Ay Işığı Derneği, ilimizde yardımda bulunduğu ailelere soğuk havaların da başlamasıyla birlikte özellikle kömür yardımlarına ağırlık vermeye başladı. Derneğin yardım kayıtlarında bulunan yaklaşık beş yüz aileden kömür ihtiyacı olanlara ve Suriyeli ailelere kömür yardımları yapılıyor. Yaklaşık 250 ton kömür yardımı yapılan aileler, tekrar ihtiyaç duyduklarında dernekten kömür talep edebiliyorlar. Dernek yönetimi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Dernek olarak yardımda bulunduğumuz ailelere her yıl olduğu gibi bu yıl da kömür yardımında bulunuyoruz. Bu yıl ilave olarak Suriyeli ailelere de kömür yardımında bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Suriyeli ailelere yapılan kömür yardımlarıyla beraber ihtiyaç oldukça fazlalaştı ama elimizden geldiğince yetişmeye, kimseyi soğukta bırakmamaya gayret ediyoruz. Kömür talebinde bulunan bir aileye en fazla bir gün sonra ulaşmış oluyoruz” denildi. Dernek yönetimi ayrıca yardımda bulundukları ihtiyaç sahibi aileler ve Suriyeli aileler için her ay düzenli gıda yardımı, acil ihtiyaç durumuna göre nakdi yardım, ev eşyaları ve kıyafet yardımları yaptıklarını da belirtiler.

 

Yapılan yardımların tamamının hayırseverlerin destekleriyle sağlandığını belirten dernek yönetimi, hayırseverlerin bizlere verdiği ayni ve nakdi yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalıştıklarını belirterek yardımda bulunan herkese onlar adına teşekkür ettiklerini belirttiler.

21 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR