22. yılında Abhazya Savaşı Zaferi kutlandı

Abhazya Ekonomi Bakanı Adgur Ardzınba, Abhazya – Türkiye Ekonomik İşler Resmi Temsilcisi Ashukba Ruhi Karaalp, Abhazya Parlamentosu Milletvekillerind...

BÜYÜT

Abhazya Ekonomi Bakanı Adgur Ardzınba, Abhazya – Türkiye Ekonomik İşler Resmi Temsilcisi Ashukba Ruhi Karaalp, Abhazya Parlamentosu Milletvekillerinden Tayfun Ardzinba,  Akmis Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp ve Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy’da gerçekleşen törenlere katıldı.

 

Törene katılan Cumhurbaşkanı Raul Hacimba, bakanlar ve hükümet üyeleri, savaş gazileri, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları, öğrenciler ve halkın katılımıyla oluşan kalabalık gruplar halinde bir seremoniyle anıta çiçekler ve çelenkler bıraktılar. Abhazya Savaşı gönüllü yurtseverlerden Omradi Kerimov da Çeçenistan’dan gelerek törene katılanlar arasındaydı. Zafer günüyle ilgili görüşlerini anlatan Kerimov zafer gününde yaşanan duyguların hiç bozulmadan aynı şekilde kalması gerektiğini söyledi. Abhazya – Türkiye Ekonomik İşler Resmi Temsilcisi Abhazya Ekonomi Bakanı Adgur Ardzınba , Ashukba Ruhi Karaalp, Abhazya Parlamentosu Milletvekillerinden Tayfun Ardzinba, Akmis Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Karaalp ve Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy Abhazya’nın başkenti Sohum’da gerçekleşen törenlere katıldıktan sonra Abhazya’nın kömür madeni şehri olarak bilinen Tkorçal şehrinde gerçekleşen törenlere katıldı.

 

ŞEHİTLERİ ANDILAR

Abhazya Ekonomi Bakanı Adgur Ardzınba yaptığı konuşmada Abhazya’nın nice zafer bayramları kutlayacağını ifade etti. Abhazya Parlamentosu Milletvekillerinden Tayfun Ardzınba’da yaptığı konuşmada, Abhazya’nın iç ve dış dinamikleriyle hep yaşayacağını vurgulayarak savaşta yaşamını yitiren şehitleri andı. Abhazya – Türkiye Ekonomik İşler Resmi Temsilcisi Ashukba Ruhi Karaalp ise yaptığı konuşmada, Anavatan’ın zafer kutlamalarına Türkiye’den gelerek ortak olduklarını, Abhazya’nın her zaman bağımsız bir devlet olarak kalacağını ifade ederek savaşta yaşamını yitiren şehitleri andığını ifade etti. Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy’da zafer bayramı kutlamalarına katılarak Anavatanlarında yaşayan Abhazların mutluluklarına ortak olduklarını ifade etti. Aksoy konuşmasının sonunda tüm savaş şehitlerini de andı.

01 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR