Kandıra’ya 17 Rüzgar Santralı kurulacak

    Kandıra Belediyesi Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında Rüzgar Enerji Santralleri (RES) Projesiyle ilgili yapılan açıklamanın ardından söz alan...

 

 

Kandıra Belediyesi Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında Rüzgar Enerji Santralleri (RES) Projesiyle ilgili yapılan açıklamanın ardından söz alan ve konuyu değerlendiren Kandıra Belediye Başkanı Köken, geçmişten ders alınması gerektiğine işaret ederek başladığı konuşmasında, “Böyle faydalı yatırımların önünün açılması gerektiğini ve Kandıra’nın bu tarz yatırımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda imar komisyonumuzca hazırlanan raporun geldiği şekliyle kabulünü onaylarınıza sunuyorum” dedi. Yapılan oylama sonucu rapor oy birliği ile meclisten geçti. Tüketici Sorunları Hakem Heyetine asil olarak belediye meclis üyesi Orhan Can yedek olarak ise Erdal Çetin seçildi.

 “RES PROJESİ” ONAYLANDI

Nisan Ayı meclis toplantısında gündeme alınan ve imar komisyonuna havale edilen “RES Projesi” gündem maddesine geçildi. İmar komisyonu tarafından hazırlanan raporla bilgi veren belediye meclis üyesi İrfan Kurt, “Rüzgar ile elektrik üretim konusunu inceledik ve faydalı olduğuna kanaat getirdik. Toplam 17 rüzgar tribününün iki bölgeye kurulması planlanıyor. Eğercili bölgesi ve Bolu Köyü civarına ormana ait bölgeye kurulacak olan bu türbinler sayesinde 35.000 nüfuslu bir beldenin elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor. Sistemin çevreye zararı sıfır. Kandıra’ya faydalı olacak, aynı zamanda istihdama da katkısı olacak” dedi.

NORM KADRO

Başkan Köken, gündemin ikinci maddesi olan Norm Kadro hakkında yapılan açıklamada, nüfusu 50.000’i geçen beldelerde belediyede çalışacak personelde artırıma gidildiği ifade ederken, “Kandıra Belediyesi nüfus artışından dolayı bu çerçevede C-9 tabir edilen banda geçti. Hem Kandıra merkeze hem köylerimize yeni bir norm kadro hazırladık. Bunun için başkanlık makamına yetkilerin meclisimiz tarafından verilmesi gerekiyor” dedi. 

07 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR