Kültür Tepesi kafeteryalarını kiralayan çıkmadı

İzmit Belediyesi tarafından Gölkaypark ve Kültür Tepesi kafeteryaları ile Yahyakaptan Mahallesi Şehit Köncü Sokak'taki açık otopark için ihale yapıldı...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından Gölkaypark ve Kültür Tepesi kafeteryaları ile Yahyakaptan Mahallesi Şehit Köncü Sokak'taki açık otopark için ihale yapıldı. Gölkaypark kafeteryaları sonuçlanırken, Kültür Tepesi kafeteryaları ilgi görmedi.

İzmit Belediyesi Gölkaypark ve Kültür Tepesi kafeteryaları ile Yahyakaptan Mahallesi Şehit Köncü Sokak'taki açık otopark için ihale gerçekleştirdi. Encümen Toplantı Salonu’nda Belediye Başkan Yardımcısı ve Encümen Başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında yapılan ihaleye Gölkaypark'taki kafeterya için 4 firma katılırken, Kültür Tepesi'ndeki kafeterya için açılan ihaleye ise, teklif veren olmadı. Encümen üyeleri Adnan Uysal, Orhan Karadağ ve ilgili daire müdürlerinin hazır bulunduğu Gölkaypark kafeterya ihalesi açık artırma usulüyle yapıldı. İhaleye Suat Ağa, Osman Pinga, Ay-Kan Telekomnikasyon İletişim San. ve Tic. Şirketi adına Halil Alkan ile Sarece Gıda Turizm Ticaret adına Ahmet Sarı katıldı. Aylık kira bedeli 3 bin TL ile başlayan ve açık artırmaya gidilen ihalede, diğer taliplilerin ikinci turda çekilmeleri üzerine Suat Ağa aylık 3.250 TL kira bedeli ile ihaleyi kazandı. Otogarda bulunan Üs-Can Pişmaniye’nin de işletmeciğini yapan Suat Ağa bu işlere yabancı olmadığını belirtti. Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Köncü Sokak'ta 1560 ve 1556 adalar arasındaki 1830 metrekarelik alanı kapsayan otopark için açılan ihaleye tek bir firma katıldı. Galaksi Mağazacılık İnş. San. Tic. Ltd. Şirketi adına ihaleye katılan İlhan Akkurt, aylık 4.550 TL ve 3 yıllık peşin ödeme koşuluyla ihaleyi kazandı.
Kültür Tepesi'ndeki kafeterya için 9 firma dosya almasına rağmen, ihale günü katılım olmadı. Yetkililer önümüzdeki günlerde konuyla ilgili değerlendirmede bulunarak, ikinci ihale tarihini açıklayacaklarını belirtti.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR