Gencel: Kocaeli'de yurt sıkıntısı yok

İlimizde yurt sıkıntısı olduğuna dair haberler çıkmış geçtiğimiz hafta bazı öğrencilerin KYK önünde yaptığı yataklı yorganlı eylem dikkat çekmişti. B...

İlimizde yurt sıkıntısı olduğuna dair haberler çıkmış geçtiğimiz hafta bazı öğrencilerin KYK önünde yaptığı yataklı yorganlı eylem dikkat çekmişti. Bu haberlere karşı açıklamada bulunan Özel Gencel Kız Öğrenci Yurdu sahibi Salih Gencel yurt sıkıntısının olmadığı yurtlardaki doluluk oranının %30’u geçmediğini belirtti.

 

“ÖZEL YURTLARI TERCİH ETMİYORLAR”

Kocaeli’de yurt sıkıntısının kesinlikle olmadığını belirten Salih Gencel, “Kocaeli’de yurt sıkıntısı olduğu yönünde gündem oluşturuldu. Fakat Kocaeli’de yurt sıkıntısı yok. Öğrenciler özel yurtları tercih etmiyor. Şuanda tüm öğrenci yurtları en fazla %30 doluluk oranına sahip. %100 dolu olan bir tane yurt yoktur. Fiyatlarımız da pahalı değil. Çok uyguna konforlu hizmet sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

“YURTLAR ZARAR EDİYOR”

Yurtların zarar ettiğini belirten Gencel, “Türkiye’de en çok öğrenci yurdu olan il Kocaeli’dir. Zaten Kocaeli Üniversitesi’nin öğrenciler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi de budur. Çünkü öğrenciler kalacak yeri olduklarını, alternatiflerinin çok olduğunu bildiği için Kocaeli Üniversitesi’ne geliyor. Buna rağmen yurtlar bomboş kalıyor. Kocaeli’de açılan yurtlar zarar ettiği için ya kapatılıyor, ya da devrediliyor. Yurttan para kazanan kimse yok” dedi.

 

“BİZ DE YATAK YORGANLA KYK’NIN ÖNÜNE Mİ GİDELİM ?”

Yurtları tercih eden öğrencilerinin yarısının eğitim öğretim dönemi ortasında KYK yurtlarına gittiğini belirten Salih Gencel, “Bizim Özel Gencel Kız Öğrenci Yurdu 183 öğrenci kapasiteli fakat biz konfor amaçlı ranza kullanmadığımız için 100 öğrenci alıyoruz. 100 öğrenciye tamamlayamıyoruz, tamamlasak da KYK’dan yurt çıkan öğrenci yurdu bırakıp gidiyor, yaptığımız tüm masraflar bize zarar olarak geri dönüyor. 2016-2017 eğitim döneminde şuana kadar yurdun yarısını doldurmuş durumdayız. Yataklar boş kaldı. Biz de yatağı yorganı kapıp KYK yurtlarının önüne mi gidelim?” diye sordu. 

 

2001 YILINDAN BERİ

yurt-003.jpg

Özel Gencel Kız Öğrenci yurdu ilimizde okuyan öğrencilere harika bir fırsat sunuyor. 2001 yılında kurulan Özel Gencel Kız Öğrenci Yurdu kuruluşundan bugüne kadar sevgi saygı çerçevesi içerisinde ilimize misafir olarak gelen öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. Yurdun sahibi Salih Gencel ve yurt müdürü Sinem Gencel başarılarının konfor, disiplin, temizlik ve sessiz ortamın bütünlüğünden kaynaklandığını belirtti.

 

“OTEL KONFORUNDA”

yatak-002.jpg

Derince 60 Evler Dumlupınar Mahallesi Burak Sokak No 57’de bulunan yurdun hizmetleri arasında en dikkat çekeni ise ücretsiz servis. Öğrenciler servis ile 15 dakika içinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne ulaşıyor. 183 öğrenci kapasiteli yurt bünyesinde 4 kişilik odalar 300 TL’ye kiralanıyor. 24 saat sıcak su, sınırsız internet, 24 saat kamera ve özel güvenlik, çamaşır yıkama, ranzasız odalarla konforlu bir yaşam sunan Özel Gencel Kız Öğrenci Yurdu’nun Müdürü Sinem Gencel, “Öğrenciler otel konforunu yurdumuzda hissedecekler” dedi.

 

DEPREME DAYANIKLILIK RAPORU

Depreme dayanıklılık raporu bulunan yurtta günlük oda temizliği, doğalgaz ısınma hizmeti, 3 öğün ücretli ev yemekleri, modüler mobilya takımları ve sosyal etkinliklerle öğrencilerin sosyal yaşamını da renkli geçirmesine katkıda bulunuyor. Özel Gencel Kız Öğrenci Yurdu’nun güvencesini ve rahatlığını yaşamak isteyenler 0262 229 41 84 numaralı telefondan yurdu tanıma ve gezme fırsatına sahip olabilirler. Ahmet HAZER

07 Eylül 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR