Yalçın Kuşkan İstifalar sorun teşkil etmez

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan önceki akşam gerçekleştirilen il yönetim kurulu toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adayların sırala...

BÜYÜT

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan önceki akşam gerçekleştirilen il yönetim kurulu toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Adayların sıralamaya tepkisini değerlendiren Kuşkan “İstifalar sorun teşkil etmez” dedi.

CHP İl yönetim kurulu haftalık toplantısını önceki akşam il binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan il başkanı Yalçın Kuşkan, CHP’deki istifalarla ilgili bilgi verdi. Kuşkan şu ifadelerde bulundu “Listeler Pazartesi günü saat 17.00’a kadar değişebilirdi. Bunda garip bir durum yok. Bu yapılanlara değişiklik değil, liste oluşumu denebilir. Gerçekleşen istifalar her konuda bireysel işlerdir. Keşke böyle olmasaydı. Arkadaşlarımız duygusal davrandılar. Parti açısından bu tip bireysel davranışlar, istifalar herhangi bir sorun teşkil etmez. Geniş bir aday listemiz var. Buradaki arkadaşlarımızla yerleri doldurulacaktır.”

YSK PARTİMİZİ UYARACAK
CHP’de meydana gelen istifalar sonrasında yeni adayların belirlenmesinde nasıl bir süreç izleneceğini de anlatan Kuşkan “Adaylıktan çekilen arkadaşlarımız Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’na çekilme dilekçelerini verecekler. YSK bu dilekçeleri aldıktan sonra genel merkezimizi uyaracak. Genel merkezimiz de yeni isimleri YSK’ya bildirecek. Yeni isimlerin belirlenmesinde benden görüş alabilirler, ya da almayabilirler. Bu parti genel merkezimize kalmış, bizden fikir sorulursa fikrimiz bellidir” dedi. Kuşkan’ın açıklamalarından birkaç saat sonra gerçekleştirilen CHP il yönetim kurulu toplantısında Körfez ilçe başkanının atamasının gerçekleştirildiği ve yeni ilçe başkanının Fatma Koçkar olduğu öğrenildi.

13 Nisan 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR