&'&񟭊 yılında, 107 bin kilogram atık yağ toplayarak 107 milyar litre suyun zehirlenmesini önledik&'&'

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, '&#392010 yılında, 107 bin kilogram atık yağ toplayarak 107 milyar litre suyun zehi...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, '&#392010 yılında, 107 bin kilogram atık yağ toplayarak 107 milyar litre suyun zehirlenmesi önlenmiştir'' dedi.

İzmit Belediyesince Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu personeline yönelik düzenlenen ''Geri Dönüşüm Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı''nda konuşan Açıkgöz, doğanın canlıların yaşamlarını sürdürdüğü çok yönlü bir ortam olduğunu, bu nedenle çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Çevreyi temiz tutmanın toplumun görevi olduğunu vurgulayan Açıkgöz, ''Çevre kirliliğini önlemenin birçok yolu vardır. Bizler bu çalışmalarda en kolay ve en etkili yollarından biri olan geri dönüşümü inceleyeceğiz. Günümüzde çevre kirliliği insanlığın en büyük sorunu haline gelmiş ve yaşanabilecek alan son derece kısıtlı bir hal almıştır'' diye konuştu.

''Her yıl, 340 bin ton atık yağ denizlere ve toprağa karışarak denizlerin ve toprak zehirlenmesine neden olmaktadır'' diyen Açıkgöz, ''Lavaboya dökülen 1 litre bitkisel atık yağ, 1 milyon metre küp suyu kirletmektedir. 2010 yılında, 107 bin kilogram atık yağ toplayarak 107 milyar litre suyun zehirlenmesini önledik'' şeklinde konuştu.

Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürü Kağan Gencer ise kurum olarak geri dönüşüme büyük önem verdiklerini belirterek, İzmit Belediyesine haftalık 100 kilo atık yağ, 1 ton ambalaj atığı ve 5 kilo atık pil teslim ettiklerini kaydetti.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR