Şantiye cinayetinde tanıklar dinlendi

İzmit Yeşilova mevkiinde, üzerine açılan ateş sonucu 4 kurşun isabet ederek ölen Volkan Şen’in cinayet davasının ikinci celsesinde tanıklar dinlendi.A...

BÜYÜT


İzmit Yeşilova mevkiinde, üzerine açılan ateş sonucu 4 kurşun isabet ederek ölen Volkan Şen’in cinayet davasının ikinci celsesinde tanıklar dinlendi.

Aralarındaki alacak verecek meselesi nedeniyle tartıştıkları Volkan Şen’i öldürdükleri iddia edilen Emrah Sarıkaya, Mehmet Solmaz ve Erkan Solmaz’ın yargılanmasına Kocaeli2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam olundu. Duruşmaya tutuklu sanıklar ile avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu ve Cengiz Sarıbay, olayda öldürülen Volkan Şen’in eşi Pınar Şen ile avukatı Mehmet Akgül katıldı.

İFADE VERDİLER
İl duruşmada tutuklu sanıklardan Emrah Sarıkaya iddiaları kabul etmemiş, arkadaşı Mehmet’in sabıkalı olduğu ve kendisini ayağından vurduğunu 3 veya 5 ay yatarsın dediği için suçu üstlendiğini, ancak polise gittiğinde şahsın ağır yaralı olduğunu öğrendiğini, bunun üzerine suçu üstlenmekten vazgeçtiğini söyledi. Tutuklu sanık Mehmet Solmaz ise Emrah’ın tek söylediği doğru şeyin Volkan’ı kendisinin vurduğu olduğunu, Volkan ile aralarında alacak verecek meselesi bulunduğunu olay günü de karşılaşınca tartıştıklarını ve Volkan’ın belinden silahını çıkarttığı esnada kendisinin silahı ile ateş ederek olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

TANIKLAR DİNLENDİ
İlk duruşmada avukatı olmadığı için ifade vermeyen Erkan Solmaz ise ağabeyi Mehmet Solmaz’la aynı yönde ifade verdi. Ardından şantiyede çalışan tanıklar Özgür Arı ve Erhan Kardaş dinlendi. Özgür Arı olaydan hemen önce maktul Volkan Şen’in iş yerine doğru giderken kendisini yolda görüp araca aldığını, şantiyeye geldiklerinde araçtan indiklerini ve bu esnada Mehmet Solmaz ile karşılaştıklarını kendi aralarında konuşurken olayın gerçekleştiğini söyledi. Erhan Kardaş ise poliste verdiği detaylı ifadesini kabul etmedi. Olay yerine aracı ile gelip aracını park ettikten sonra Volkan’ı aracının yanında gördüğünü ve yanında bir şahıs ile konuştuğunu, kendisi içeri girdikten sonra silah sesi geldiğini, ardından olay yerine gidenler yaralı bir şahıs olduğunu söyleyince 112’yi aradıklarını ifade etti.

TANIKLAR TUTUKLANSIN
Duruşmaya katılan öldürülen Volkan Şen’in eşi Pınar Şen ve avukatı Mehmet Akgül, tanıkların poliste farklı, mahkemede farklı ve çelişkili ifadeler verdiğini, Özgür’ün sanıkların arkadaşı olduğu, Volkan’ın ise sanıklar ile husumeti bulunduğunu, kendisini arabaya almasının hayatın olağan akışına aykırı kaldığını ifade etti. Ayrıca Özgür’ün olay yerinde olduğunu söylediği, diğer tanığın ise Volkan’ı tek gördüğünü anlattığını yalan söylediklerini belirterek, tanıklara yalan tanıklıktan işlem yapılmasını ve tutuklanmalarını talep etti.

DURUŞMA ERTELENDİ
Tutuklu sanıklar Emrah Sarıkaya ve Erkan Solmaz’ın avukatları müvekkillerinin olaya karışmadıklarını, olayın tek bir silah ile işlendiğini ifade ederek tahliyelerini istedi. Mahkeme heyeti sanıklar hakkındaki tahliye taleplerinin reddine, duruşmaya çağrılan, ancak gelmeyen tanıkların zorla getirilmesine, İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğüne yazı yazılarak olayla ilgili bilgisi olan şantiye çalışanlarının belirlenerek isim listelerinin mahkemeye bildirilmesine ve dosya içerisindeki diğer eksikliklerin belirlenerek duruşmanın 31 Ekim tarihine ertelenmesine karar verdi.

18 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR