İlk’lerin kulübünden bir ilk daha

2.5 YAŞ GRUBUNA EĞİTİM İlimizde ilk kez ‘Cimnastik Akademisi Kampı Projesini’ hayata geçiren Kulüp, lisanslı sporcularıyla ve cimnastiğe yeni başlay...

BÜYÜT

2.5 YAŞ GRUBUNA EĞİTİM

İlimizde ilk kez ‘Cimnastik Akademisi Kampı Projesini’ hayata geçiren Kulüp, lisanslı sporcularıyla ve cimnastiğe yeni başlayan 2.5-12 yaş arası sporcularıyla haftanın tamamında antrenmanlarını gerçekleştirerek yoğun tempoda çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarda yaş kategorilerine ve seviye guruplarına göre ayrı guruplarda profesyonel cimnastik sınıfları oluşturuldu. Yeni başlayan büyük ve küçük sporcular, orta seviye ve ileri seviyede sporculardan oluşturulan gruplarda geleceğin ‘Olimpiyat Yıldızları!’ yetişiyor.

 

KOCAELİ’Yİ DÜNYAYA TANITIYORLAR

Yaz döneminde akademi antrenmanlarında sporcular profesyonel cimnastik antrenörleri gözetiminde genel cimnastik, artistik jimnastik,  aerobik cimnastik ve trambolin cimnastik olmak üzere cimnastiğin her alanında Avrupa standartlarında antrenmanlarına devam ediyor. Bu yıl Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü sporcuları Kocaeli spor tarihinde ilk kez Türkiye Artistik Cimnastik Şampiyonasında ve Türkiye Aerobik Cimnastik Şampiyonalarında yarışarak Türkiye’ye Kocaeli cimnastiğini tanıttı. Ayrıca Romanya’ya giden Kulübün kurucusu ve Başkanı Tolga Havuç, Romanya Olimpiyat Komitesinde Dünya şampiyonlarıyla buluşarak bir takım uluslar arası temaslar yaptı. Uluslararası Cimnastik Federasyonu’na (FİG) Olimpiyat Yıldızları Gençlik ve Spor Kulübü’nü tanıtan Tolga Havuç, Kocaeli cimnastiği ve projeleri hakkında bilgi verdi.

 

TANITIM FİLMİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Özellikle 3 yılda cimnastik adına Kocaeli’nde önemli çalışmalara ve ilklere imza atarak hem Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından, hem de Başkan Suat Çelen tarafından takdir edilen Olimpiyat Yıldızları Cimnastik Kulübü, yıl boyunca kayıtlara devam ediyor. Kulüp yeni dönemde de Olimpiyat yıldızları adaylarını bekliyor. Kulübün resmi internet sitesi www.olimpiyatyildizlari.com adresinden çalışmaları takip ederek, Kocaeli spor tarihinde yine bir ilk olan ilimiz ve kulüp faaliyetlerinin 2014 yılı uluslara arası tanıtım filmini seyredebiliyorsunuz.

30 Haziran 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR