Atalay: Eşit hizmet edeceğiz

7 Haziran’da yapılan seçimlerde Gölcük Yunus Emre Mahallesi’nde vefat eden eski muhtar Ali Güldal’ın ardından 1. aza olarak girdiği seçimdi muhtar se...

7 Haziran’da yapılan seçimlerde Gölcük Yunus Emre Mahallesi’nde vefat eden eski muhtar Ali Güldal’ın ardından 1. aza olarak girdiği seçimdi muhtar seçilen Muzaffer Atalay, süreci ve gelecek dönemde yapmak istediği çalışmaları gazetemize anlattı.

 

Seçim sürecini değerlendiren ve hizmette kesinlikle ayrım yapmayacaklarını dile getiren Atalay, “Hatırı sayılır bir oy potansiyeline ulaştık. Fakat oy verilse de verilmese de her yere eşit şekilde hizmet edeceğiz” dedi.

 

Seçim süreci nasıl geçti?

Açıkçası bu seçime ben çok önem verdim. İyi de çalıştık. Sonuç olarak da hatırı sayılır bir oy aldım. Yıllardır bu mahallede yaşıyorum. Esnaflık yapıyorum ve beni bölgemdeki hemen herkes tanır. Diğer bir taraftan 8 aydır burada muhtar vekili olarak görev yapmamın da bana katkısı olduğunu düşünüyorum.

Süreçte sadece iki kişi yarıştık. Fakat buna rağmen oyların çok büyük bir kısmını alarak muhtar seçildim. Neticede insanlar güvenerek oy verdiler ve bizi muhtar seçtiler. Bizlerde bize verilen bu emaneti en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.

 

Seçimler öncesinde bazı vaatler vermiştiniz…

Biz o dönemde sadece hizmet etme sözü verdik. Evet, birçok projemiz var. Bunlar olması ve yapılması gereken işler zaten. Bugün de söylediklerimizin arkasındayız. Hatta söylediklerimizden bir tanesi de mahallemizde tekstil atölyesinin açılması ve kadınlarımızın çalışma imkanı bulması idi. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

 

Bu çok ilginç bir proje. Çalışmaların sürdüğünü söylüyorsunuz. Atölye ne zaman açılır?

Evet, benim de üzerinde çok durduğum, bana göre çok hassas bir çalışma. Proje F 1 Blok Kalıcı Konutları İş Merkezi’nde kurulacak. Son aşamaya geldik gibi. Hatta Ramazan sonrası iş yeri açılabilir. Burası tam kapasite ile çalışmaya başlayınca yaklaşık 200 kadının istihdam edilebileceğini düşünüyoruz. Ben şimdiden çalışmak isteyen kadınların listesini oluşturuyorum. Bu ve benzeri yapılacak hizmetler konusunda bizler elimizden geldiğince çalışarak mahallemize hizmet edeceğiz.

 

Peki bölgenizde başka ne tür çalışmalarınız olacak?

Bölgemizin tespit edilen eksikleri var. Bunlar zaten bizim projelerimiz arasında. Ayrıca vatandaşların bizlere ilettiği, yapılmasını istedikleri bazı çalışmalar var. Örneğin Yunus Emre Mahallesi Camii yanındaki alanın park yapılması için yeni bir proje hazırlanacak. Ben bölgemi sokak sokak, cadde cadde biliyor ve tanıyorum. Sorunların çözümü için azami gayret göstereceğim.

 

“SOSYAL ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK”

Vatandaşlardan gelen sorunlarda dikkat çeken neler var?

Örneğin 181. adada var olan kanalizasyon sorununun çözümü için çalışma yapılacak. 860. sokaktaki 15 hanenin kanalizasyonu pazar deresine akıyor. Buradaki kanalizasyon sorunu için çalışma başlatacağız. Dere ıslahı için gerekli birimlerle görüşeceğiz. Devlet bankalarından birisinin mahallemize bankamatik getirmesi için girişimlerimiz olacak. 566. ada ortasındaki çocuk parkına kamelya yapılması lazım. Bu talebimizi yerel yönetimlerle paylaşacağız.

 

570. adaya çocuk oyun grubu kurulması için girişimlerimiz olacak. Mahallemizdeki birlik ve beraberlik için, sosyal faaliyetler yapılacak. İstanbul, Bursa, Çanakkale, Konya gibi tarihi alanlara geziler düzenlenecek. Bunların dışında önem verdiğimiz bir başka çalışmamız daha olacak.

 

Nedir bu özel çalışma?

Mahallemizde bir kurum faaliyete geçti. 860. Sokak’ta çalışmalar yürüten Sevgi Evleri’ni bizler farklı bir amaç için kullanmak istiyoruz. Biliyorsunuz ilçemizde bulunan Saraylı Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocuklarımız var. Bu yavrularımızın Sevgi Evleri’ne naklini gerçekleştirerek daha rahat bir ortamda yaşamalarını sağlamak istiyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımıza en kısa zamanda başlayacağız.

 

Sizin bu anlattığınız projeler genelde yerel yönetim desteği olabilecek işler. Bu konuda muhtar olarak yeterli olabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Halkımız size oy veriyorsa karşılığını da ister. Muhtarlık birimi de bazı noktalarda halk ile yerel idareler arasındaki köprü görevini üstlenir. Biz bu iletişimi sağlayacak olan kurumuz. Vatandaşlarımızın oyları ile bu göreve seçildiysek, haliyle hakkını da vermeliyiz. Yerel yönetimler anlamında ise herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Bizler talebimizi yetkili birimleri iletiriz. Çok büyük olasılık ile de bütün projelerimiz tek tek hayata geçecektir.

 

Bildiğimiz kadarıyla sağlık alanında da mahallenizin bazı ihtiyaçları söz konusu…

Haklısınız, böyle bir durum var. Aslında o durum şöyle. Mesele sağlık olunca haliyle daha bir titiz oluyorsunuz. Bugün aile hekimliği hizmetleri bir apartman dairesinde veriliyor. Bu durum değişmeli. Konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğü’nden yerel idarelere kadar herkesle gerekli görüşmeleri yapacağız. Mahallemize yeni bir hekimlik binası kazandırılmalı. Bu hem halkımızın bir talebidir hem de sağlık hizmetinin daha sorunsuz ve kaliteli sunulmasına olanak sağlayacaktır. Sanıyorum bu konu kısa sürede çözülür.

 

Muhtar olduktan sonra mahalle halkına nasıl mesajlar vermek istersiniz?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bana oy veren var, vermeyen var. Ben herkesin kararına saygı duyuyorum. Bu anlamda tüm mahalle halkıma beni bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Ben de elimden geldiğince mahalleme ve verilen desteğe layık olmaya çalışacağım. Bölgeme büyük hizmetlerin gelmesi için çaba göstereceğim. Verilen her oy aslında bir emanettir, milletin emanetidir. Bizler de bu emanete sahip çıkarak millete hizmet yolunda kullanacağız. Röportaj: Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

Muzaffer Atalar kimdir?

7 Haziran’daki ara seçimlerde Gölcük Yunus Emre Mahallesi’nde muhtar seçilen Muzaffer Atalar, yaklaşık 40 yıldır bölgede ikamet ediyor ve esnaflık yapıyor. Mahalle halkının yakından tanıdığı ve sevdiği Atalay, son seçimlerde oyların büyük bir bölümünü alarak seçildi. 55 yaşında, evli ve 3 çocuk babası olan Muzaffer Atalay, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan genel yerel seçimlerde de 1. aza olarak seçilmiş, eski muhtar Ali Güldal’ın ardından bir süre muhtarlığa vekalet etmişti.

sel-001.jpg

21 Haziran 2015 Kocaeli-


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR