Beyaz Kalpler’de sertifika töreni

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan eğitimler kapsamında Aşçılık ve Servis Elemanı Yardımcılığı kurslarına giden öğrenciler kursu başarı ile tama...

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan eğitimler kapsamında Aşçılık ve Servis Elemanı Yardımcılığı kurslarına giden öğrenciler kursu başarı ile tamamladı. 4. dönem Aşçı ve Servis Elemanı Yardımcılığı Kursu’nun tamamlanmasının ardından 17 öğrenci, sertifikalarını alarak meslek sahibi olmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

292 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALDI

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi kurulduğu günden bu zamana kadar 292 öğrenciye eğitim verdi. Eğitimler 11 -15 yaş ve 16-18 yaş kategorilerinde verildi. Eğitimlerini tamamlayan 16-18 yaş arasında bulunan ve kursu başarı ile tamamlayan öğrencilerin tamamı meslek sahibi olarak işe yerleştirildi.

 

HAYATA HAZIRLANIYORLAR

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi çocukları hayata hazırlıyor. Mesleki Atölyölerde Garsonluk, Elektirik, Aşçılık ve Sıhhi Tesisat alanında kurslar veriliyor. Bunların yanı sıra aileleri ile birlikte hayatta karşılaşacakları zorlukların üstesinden gelebilmeleri için psikososyal destek alıyorlar. Kursları başarı ile tamamlayan öğrencilerden çalışma yaşına gelenler merkez tarafından işe yerleştiriliyor.

14 Temmuz 2017 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR