Zararlı gazlara geçit yok

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kirliliğe sebep olan faktörleri belirlemek için çoklu gaz ölçüm cihazları ile ortamda bulunabilecek zararlı gazları tesp...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kirliliğe sebep olan faktörleri belirlemek için çoklu gaz ölçüm cihazları ile ortamda bulunabilecek zararlı gazları tespit ediyor. Zehirli ve yanıcı gazların, VOC adı verilen Benzen, Toluen gibi uçucu gazların havada izlenmesi sağlanarak olumsuzlukların önüne geçilmesi sağlanıyor.

GAZLAR ÖNCEDEN TESPİT EDİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi sanayinin yoğun olduğu Kocaeli’de çevre sorunlarına zamanında müdahale etmek için denetim çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Zararlı gazların oluşturabileceği tehlikelerin önüne geçmek için belli noktalarda havadaki gazların tespiti önem arz ediyor. Büyükşehir Çevre Koruma Şube Müdürlüğü tarafından iki adet portatif ve taşınabilir cihaz ile yapılan gaz ölçümleri ile yanıcı, patlayıcı gaz ve buharlar yerinde belirlenip gerekli önlemlerin önceden alınması sağlanıyor.

ÇOKLU GAZ ÖLÇÜM CİHAZLARI
Büyükşehir Çevre Koruma Şube Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde ‘X-AM 7000 model Çoklu Gaz Ölçüm Cihazı’ ile ortam havasındaki oksijen, zehirli ve yanıcı patlayıcı gazların takibi yapılıyor. Cihaz ile tehlike oluşturabilecek yanıcı parlayıcı gaz ve buharlar, VOC olarak adlandırılan benzen, toluen, xylene, aceton gibi uçucu organik karbonlar, hidrojensiyanür, klor ve amonyak gazlar da tespit ediliyor.

LPG VE DOĞAL GAZ
Bir diğer çoklu ölçüm cihazı X-AM 3000 ise doğal gaz, LPG gibi ortam havasındaki yanıcı parlayıcı gazların ölçümü yapılabiliyor. Hidrojensülfür, karbonmonoksit ve oksijen seviyelerini de aynı anda ölçmenin mümkün olduğu cihaz, kompakt yapısı ve elektroniği sayesinde bütün endüstriyel alanlarda gaz kaçaklarının tespitini yapabiliyor.

26 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR