Turna Balığı av yasağı sona erdi

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ( KAMADER) Başkanı Engin Uztürk, amatör olta balıkçılarının dört gözle beklediğ...

BÜYÜT

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ( KAMADER) Başkanı Engin Uztürk, amatör olta balıkçılarının dört gözle beklediği Turna (Oklama) Balığı ve Doğal Alabalık avının 1 Nisan tarihi itibari ile serbest olduğunu belirtti.
Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümleri gereğince, 15 Aralık’tan bu yana avlanılması yasak olan Turna Balığı ve Doğal Alabalık avının 1 Nisan itibarı ile serbest olduğu, amatör balıkçıların avlanırken adet ve boy limitlerine uymaları, uymayanları ise uyarmaları gerektiğini belirten Başkan Uztürk, “Turna Balığı 40 santimin üzerinde, günde en fazla 10 adet, doğal alabalık ise 20 santimin üzerinde, günlük en fazla 3 adet avlanılabilecek. Yasağa uymayanlara ağır para cezaları uygulanacak” dedi.

KAMADER TAKİPTE

KAMADER Başkanı Engin Uztürk, açıklamasını şöyle tamamladı: Dernek olarak, başta üyelerimiz olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm amatör balıkçılara yönelik, balık türlerinin korunması, yaşatılması ve bilinçli avcılık için bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor. Av yasağıyla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordine içindeyiz. Yasaklara uyulması konusunun sıkı takipçisi olacağız. Temiz çevre, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir avcılık dileğiyle herkese rast gelsin diyorum”

02 Nisan 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR