İskeçe Müftüsüne, müftümüzden moral

Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Yunanistan’ın İskeçe kentinin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete Kocaeli İl Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu’nu ziyaret etti.İzmit...

BÜYÜT

Türkler’in yoğun olarak yaşadığı Yunanistan’ın İskeçe kentinin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete Kocaeli İl Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu’nu ziyaret etti.

İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği 20. yüzyıla özel uluslar arası Rumeli Balkan Sempozyumuna katılan Batı Trakya’da bulunan İskeçe’nin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete İl Müftümüz Mehmet Sönmezoğlu’nu ziyaret etti. Sempozyum’da sürekli sorunları konuşan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete Sönmezoğlu’nun sıcak karşılamasıyla morali arttı. Ahmet Mete’nin ziyaretine İskeçe müftü yardımcıları Secdet Küçük ve Ahmet Hıvaloğlu da eşlik etti. Ahmet Mete’ye türk kahvesi ikram edildi.

SICAK KARŞILAMA
Türk kahvesini eline alan Mete, “Kahvenin 40 yıl hatırı vardır. Bundan sonra daha çok görüşeceğiz” diyerek espri yaptı. Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Sönmezoğlu, “Sayın müftümüzün bizi ziyaretinden dolayı mutlu olduk. Bilsinler ki dualarımız onlarla birlikte. Bundan sonra kendileriyle daha çok görüşeceğiz. Bu yıl içerisinde iade-i ziyaret gerçekleştirmek isteriz. Müzakerelere devam edeceğiz” dedi. İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ise yaptığı açıklamada, “Ben de müftümüzün sıcak karşılamasından dolayı oldukça memnun oldum. Kendilerine samimi karşılamadan dolayı teşekkür ederim. Kendileri bizlere ilgi ve alakalar gösterdi. Bundan sonra daha sık görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

20 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR