Kadınlara girişimcilik eğitimi

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni girişimcilik sınıfını açtı. 30 kadına verilecek girişimcilik eğitimleri dün başladı. Büyükşehir Belediyesi Si...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni girişimcilik sınıfını açtı. 30 kadına verilecek girişimcilik eğitimleri dün başladı. Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşecek olan eğitimlerin toplam 70 saat süreceği, ücretsiz olan bu eğitimlerde bayanların iş fikri geliştirme, iş planlama, üretim-yönetim ve finansman planlama gibi dersler alacağı bildirildi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, KOSGEB İl Müdürü Ertuğrul Çetinkaya ve MARKA Koordinatörü Ahmet Yazıcı’nın katılımıyla, kursiyer bayanların katılımıyla gerçekleştirilen açılış toplantısında, kursiyerlere fikir ve destek verildi.

 

ÇALIŞMALAR ANLATILDI

2015 yılının ilk girişimcilik sınıfını açan Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, çalışmalarla ilgili bilgilendirmede, “Kocaeli’de kadınların kendilerini her alanda güçlendirerek ekonomik ve sosyal hayata aktif katılımını sağlayabilmek için birçok çalışma yaptık. Bunlardan bir tanesi de kadın girişimcilik sınıflarıdır. Kendi işini kuracak olanlara verdiği destek dolayısıyla girişimcilik eğitimleri bizim için çok önemlidir. Girişimcilik ruhunu taşıyan kadınlarımızın talebi devam ettiği sürece sınıflarımızı açmaya, kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

12 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR