Karabalık yine adliyede

        Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık, görevi kötüye kullanma ve ihmal suçlamalarından dolayı dün hakim karşısına çıktı. Aralarında...

 

 

 

 

Kartepe Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karabalık, görevi kötüye kullanma ve ihmal suçlamalarından dolayı dün hakim karşısına çıktı. Aralarında Şükrü Karabalık, Fatma Arabacıoğlu Bilici, Habip Sarman, Efkan Atmaca, Ömer Yıldırım, Cavit Kuzu, Ali İhsan Karagöz gibi isimlerin yer aldığı çok sayıda sanığın yargılandığı davanın 2. duruşmasında, sanıklar Şükrü Karabalık ve Fatma Arabacıoğlu Bilici ifade verdi.

 

13 SAYFALIK SAVUNMA

Duruşmada ilk olarak savunma yapan isim eski başkan Şükrü Karabalık oldu. Mahkemeye 13 sayfalık savunma dilekçesi sunan Karabalık, “Sunmuş olduğum savunmamı aynen tekrar ediyorum” diye konuştu.

 

9.5 MİLYONUN

HEPSİ BENİM DEĞİL

Karabalık’ın ardından ifade veren sanık Fatma Arabacıoğlu Bilici de, “Ben, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yaptım. Doğrudan satış yaparak birilerine menfaat sağlamadım. 9.5 milyon liralık alım ya da yapım işleri miktarının çok cüzi bir kısmı benim birimimle ilgili” dedi. Daha önceki ifadelerinde konuyu detaylıca anlattığını hatırlatan Bilici, görevini kötüye kullanmadığını söyledi.

 

KEŞİF TALEP ETTİ

Sanık Şükrü Karabalık’ın müdafii Av. Erol Şahin de kamunun zarara uğrayıp uğramadığı konusunda bilirkişilerin görevlendirilmesini talep ederek, “Dosyadaki söz konusu parsellerde de keşif yapılması, bizce iyi olur” diye konuştu.

 

BAĞIŞ YAPTIK

Duruşmada son olarak ifadesi alınan isim tanık Osman Erdede oldu. Altın Kablo AŞ’de yetkili olduğunu belirten Erdede, bölgede yaklaşık 12-13 dönümlük alanlarının, 8. madde gereğince belediyeye devredildiğini ifade etti. İşgalci konumuna düştüklerini dile getiren Erdede, “Belediye ile herhangi bir görüşmemiz olmadı. Bizim orada kiracımız vardı. Biz ondan kiramızı tahsil ettik. Kimsenin talep etmemesine rağmen, gönlümüzden geldiği için de Kartepe Eğitim Derneği ve birkaç kuruma daha bağış yaptık” dedi.

 

BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ

İfadelerin ardından kararını açıklayan mahkeme, parsel ve taşınmazlar üzerinde keşif yapılmasının, dava açısından yararlı olmayacağına hükmetti. Sanıkların, görevi kötüye kullanıp kullanmadıklarına dair bilirkişi raporu isteyen mahkeme, Av. Erol Şahin’e de delil toplaması için süre vererek, duruşmayı 2 Ekim’e erteledi.

24 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Taner Korkmaz - Bedava anlatmasın belediyeyi aile şirketi gibi belli başlı 3-5 firmaya iş vererek yönetti şimdi masum ayaklerını yapmasınlar son demiryollarından gelen 18 trilyonu nereye harcadılar açıklasınlar üstüne üstlük 15 trilyon da borçlandılar. Kartepem nasıl soyuldu sanırım değişen bir şey yok sadece Şükrü yok aynı başkan yardımcıları aynı müdürler görevdeler...

Yanıtla . 0Beğen 24 Haziran 16:29
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR