Bakan ve Vali Amca, öğrencilerin okul heyecanına ortak oldular

Geçtiğimiz Haziran ayının 12’sinde kapanan eğitim dönemi, 3 aylık yaz tatilinin ardından 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı olarak yurt genelinde tüm okul...

Geçtiğimiz Haziran ayının 12’sinde kapanan eğitim dönemi, 3 aylık yaz tatilinin ardından 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı olarak yurt genelinde tüm okullarda açıldı. Kocaeli protokolü bu yıl Dilovası İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Okulun ilk gününde ilköğretim öğrencilerinin sevinçlerinde yanlarına gelen Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, öğrencilerle sohbet ettiler. Kendisine yoğun ilgi gösteren ilköğretim öğrencilerine sorular Güzeloğlu; 3 aylık yaz tatilinde neler yaptıklarını, okulu özleyip özlemediklerini sordu.

 

BAKAN AMCA

Güzeloğlu, sohbeti esnasında öğrencilerin “Size ağabey mi diyelim, amca mı diyelim?” sorusuna istediğinizi diyin cevabını vererek çocuklarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Vali Güzeloğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın Dilovası İlköğretim Okulu’na geldiği esnada ise espirili bir şekilde “Bakan amca geldi” diyerek yüzleri güldürdü.

 

KATILIM ÜST DÜZEY

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının ilk gününde Dilovası İlköğretim Okulu’nda coşkulu bir törenler bir araya gelen; Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Vali Yardımcısı Dervis Ahmet Set, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydınoğlu, AKP Milletvekili Zeki Aygün, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, veliler ve öğretmenler de öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

 

EKSİKSİZ ÖĞRETMEN KADROSU

Konuşması için kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Öğretmenlik en değerli meslek, Aşk ister öğretmenlik. Bütün öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.  Güzeloğlu, konuşması için kürsüye çıkarak 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının başarı ve hayır getirmesini dilediğini ve borçlu olduğumuz tüm değerlerimizin için bu ülke için şehitlerimizi minnet ve saygı ile andığını belirtti. Güzeloğlu konuşmasının devamında “Her çocuğumuz bizim için bir değer bir zenginlik. Eğitimde fırsat eşitliğini değer alıyoruz. Çok uzun zaman ve yıllardır Dilovası’nda yaşanan öğretmen atamasındaki en büyük sorun olan kadroya bağlı atamada, Dilovası’nda öğretmen eksiksiz bir sezona başlanıldığı için Sayın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, sağ olun var olun” şeklinde konuştu.

 

EĞİTİMDE İLERİ OLAN ÜLKELER HER ALANDA ÖNDE

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık “Ailelerimiz, çocuklarımız, velilerimiz sevinçli. Ben böyle bir günde aranızda olmaktan büyük onu duyuyorum. Savaşmamız gereken en önemli düşman cehalettir. Bunu yenmemiz için en değerli ve en önemli yolumuz eğitimdir. Hangi ülke eğitimde ilerlediyse, kültürde de sosyal hayatta da ekonomide de hep ileri oldular. Eğitimi Türkiye’nin yarınları için en önemli alan görüyoruz. AKP iktidara geldiği yıldan bu yana en fazla bütçe eğitime ayrılıyor. Sınıflardaki teknoloji düzeyimizi en üst düzeye getirme gayreti içerisindeyiz. Dünyada ilk olan FATİH projesini çocuklarımız ve Türkiye’miz için hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

 

BİLİŞİM VADİSİ'NDE ÇALIŞMAK İÇİN

13 bin olan öğretmen sayısını 20 bine çıkardıklarını ifade eden Işık, “İstiyoruz ki hiçbir dersimiz boş geçmesin. Hangi teknolojiyi kullanırsak kullanalım öğretmenin yeri tutmaz. Öğretmenin gayreti, emeği ve çabası eğitim sisteminde 1. derecede belirleyicidir” şeklinde konuştu. Işık, konuşmasını “Hemen yakınımızda Bilişim Vadisi yapılıyor. Buraya en yakın mahalle neresi? Diliskelesi. Burada mühendis çalışacak, personel çalışacak. Orada çalışabilmek için kendimizi iyi yetiştirmek lazım. Bu yüzden biz buradaki eğitimi çok önemsiyoruz” diyerek tamamladı.

 

DERS ZİLİ ÇALINDI

Protokol konuşmalarının ardından öğrencilerle birlikte ders zilini çalan Işık ve Güzeloğlu, öğrencilerle birlikte basına fotoğraf verdiler. Vali Güzeloğlu, Bakan Fikri Işık önde olmak üzere tüm protokol tek tek sınıfları dolaşarak öğrencilere hediyelerini teslim ettiler. Güzeloğlu ve Işık, öğrencilerle kısa kısa sohbetler ederek, hediyelerini iyi günlerde kullanmaları için tembihte bulundu. Buket SEZER

28 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR