“Kendimi Başiskele için feda ederim”

AKP’nin 2011 yılı genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan ve temayülde 16.sıraya yerleşen Bekir Çakır, AKP Başiskele Belediye Başkan aday aday...

BÜYÜT


AKP’nin 2011 yılı genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olan ve temayülde 16.sıraya yerleşen Bekir Çakır, AKP Başiskele Belediye Başkan aday adaylığını dün AKP Başiskele ilçe binasında açıkladı. Başvuru dosyasını AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu’na teslim eden Çakır’ın aday adaylığı başvurusuna eski Yuvacık Belde Başkanı Hikmet Karaaslan, geçen dönem Baişkele Belediye Başkan aday adayı Erdal Selimoğlu, daha önce ismi Başiskele Belediye Başkan aday adayları arasında geçen Rizeliler Dernek Başkanı Osman Çakır, AKP Körfez Belediye Başkan Aday adayı Ali Çakır ile çok sayıda partili katıldı.
SAMİMİYET VE TEVECCÜH
Dosya teslim töreninde Çakır, “Başiskele ilçemizin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Başiskele beş yıl önce beş beldeden bir araya geliyordu” dedi. Beş ayrı beldede görev yapan belde başkanlarının isimlerini tek tek sayan ve onlara hizmetlerinden dolayı teşekkür de eden Çakır, “Bu geldiğimiz noktada ilçemizin hangi aşamalardan geçtiğini görüyoruz” dedi. Çakır, “Başiskele’de başkan olmanın zor olduğunu biliyorum. Ama daha önceki süreçte partililerimin bana gösterdiği samimiyet ve teveccüh beni bu yola soktu. Bu yüzden artık aday adaylığı benim için kaçınılmaz oldu. Kendi iradem ile Başiskele belediyesine aday olduğunu ilan ediyorum. Bir beldenin ilerlemesinin önündeki en büyük engel ümitsizliktir. Ümitsiz bir toplumdan ilerleme beklemek mümkün değildir. Bu manileri ortadan kaldıracak düşüncelerin hayata geçmesi lazım” şeklinde konuştu.
YETERLİ DEĞİLDİR
Önceki gün açılışı yapılan Marmaray projesinden de bahseden Çakır, “Bu bize Başiskele’de bu tür hizmetler yapılacağını gösterdi. Başiskele’de çok güzel hizmetler yapıldı. Ama bunlar yeterli değildir. Yeterli dersek tembelliğe itilmiş olur. AKP İl Başkanımız Mahmut Civelek’in dediği gibi vitesi sürekli yükseltmeliyiz. Ben de Başiskele’de vitesi yükseltmek için kendimi feda ediyorum. Başkanlığın gerektirdiği sorumlulukları biliyorum. Adalet bir davayı temsil etmek demektir. Davamız uğruna hayatımızı feda etmeliyiz” dedi. Fedakarlık yapılamadan bulunulan noktadan ileri seviyeye gidilemeyeceğini kaydeden Çakır, “Başvurumun ilçemize, ailemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

31 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR