Yeni kabine açıklandı!

Buna göre Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanının onayına sunulduğu ileri sürülen kabinede yeni isimlerin çoğunlukta olması dikkat çekti...

Buna göre Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Cumhurbaşkanının onayına sunulduğu ileri sürülen kabinede yeni isimlerin çoğunlukta olması dikkat çekti. 7 Haziran seçimleri sonrasında kurulan seçim hükümetinde yer alan birçok AKP’li yeni kabinede kendilerine yer bulamadı.

 

KOCAELİ’DEN TEK BAKAN

Öte yandan büyük bir değişimin yaşandığı yeni bakanlar kurulu listesinde Kocaeli’den yine tek isim yer aldı. 17-25 Aralık operasyonlarının ardından yapılan kabine değişikliği sırasında Nihat Ergün’ün yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na getirilen Fikri Işık, yeni dönemde de görevde kalmayı başardı.

 

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK VAR

7 Haziran’da üç dönem kuralı nedeniyle milletvekili seçilemeyen, ancak 1 Kasım sonrasında yeniden meclise giden Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, eski meclis başkanı Cemil Çiçek, Süleyman Soylu, Bekir Bozdağ, Efkan Ala, Erol Kaya, Metin Külünk, Mevlüt Çavuşoğlu, Nurettin Canikli, Lütfi Elvan, Taner Yıldız, Ayşe Köseoğlu, Recep Akdağ, Dr. Mehmet Muş, Emrullah İşler, Galip Ensarioğlu, Hasan Sert ve Veysel Eroğlu kabinedeki yeni isimler oldular.

 

YENİDEN BAKAN OLDULAR

Başbakan yardımcıları eski MHP’li Tuğrul Türkeş ve Numan Kurtulmuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür Bakanı Yalçın Topçu seçim hükümetinin ardından yeni kabinede de yer alan isimler oldular. Bu isimler içinden yalnızca Veysel Eroğlu ve Cevdet Yılmaz’ın görevi değişti. Daha önce Başbakan Yardımcısı olan Yılmaz, Kalkınma Bakanlığı’na, Orman ve Su İşleri Bakanı olan Veysel Eroğlu da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na atandı.

 

GÖREV ALAMAYANLAR

Bunun dışında seçim hükümetinde yer alan Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu yeni kabinede değerlendirilmeyen isimler oldular.

 

Mesajın içeriği şu şekilde:

Süper Kadro

26. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti hayırlı uğurlu olsun. Bakanlarımızı tek tek tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. İyi ki varsınız.

Başbakan: Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu

Başbakan Yrd: Tuğrul Türkeş

Başbakan Yrd: Numan Kurtulmuş

Başbakan Yrd: Binali Yıldırım

Başbakan Yrd: Berat Albayrak (Ekonomi)

Başbakan Yrd: Cemil Çiçek (Sözcü)

Orman ve Su İşleri Bakanı: Süleyman Soylu

Adalet Bakanı: Bekir Bozdağ

İç işleri Bakanı: Efkan Ala

Çevre ve Şehircilik Bakanı: Erol Kaya

Avrupa Birliği Bakanı: Metin Külünk

Dışişleri Bakanı: Mevlüt Çavuşoğlu

Gümrük Bakanı: Nurettin Canikli

Ulaştırma Bakanı: Lütfi Elvan

Bilim ve Sanayi Bakanı: Fikri Işık

Enerji Bakanı: Taner Yıldız

Aile ve Sosyal Politikalar: Ayşe Köseoğlu

Sağlık Bakanı: Recep Akdağ

Milli Eğitim Bakanı: Nabi Avcı

Maliye Bakanı: Dr Mehmet Muş

Kalkınma Bakanı: Cevdet Yılmaz

Milli Savunma Bakanı: Emrullah İşler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Galip Ensarioğlu

Ekonomi Bakanı: Dr. Hasan Sert

Gençlik ve Spor Bakanı: Çağatay Kılıç

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı: Veysel Eroğlu

Kültür Bakanı: Yalçın Topçu

20 Kasım 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

RTE - Yalçın Akdoğan bey listenizde yok yani hepsi sizin uydurmacaniz böyle bir liste ile bakanlıklarn oluşumu mümkün değil hepsi yanlış haber yalan haberdir.

Yanıtla . 0Beğen 20 Kasım 08:59
04

AK mehmet - doğruluk payı %10 çünkü mümkün olmayan isimler var sizin , bizlere duyurduğunuz listede. Keşke gerçek olsa idi bizlerde haberinize inanabilseydik. Başta milli savunma bakanlığı olmak üzere Orman ve su işleri vs.. yani yayınlarken biraz daha gerçekçi olsaydınız sevinirdim.

Yanıtla . 0Beğen 20 Kasım 08:59
03

hüseyin - mümkün değil bu haberi site yönetimi yapıyorsunuz ama doğruluk payı olsun ya

pazartesi günü açıklandığında gerçek kabine acaba o zaman nasıl insanlara yeniden duyaracaksınız ?

Yanıtla . 0Beğen 20 Kasım 08:59
01

yorum - bu liste birkaç sitede çıkmıştı. ancak ak partide böyle bir usül yok. teşkilatlar açıklamayla öğreniyor. sadece bakan olacaklara 1 gün önce bildiriliyor.

Yanıtla . 0Beğen 20 Kasım 08:59
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR