“Karaosmanoğlu’nun ayağındaki kiri CHP temizlemez”

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş dün gerçekleştirdiği basın açıklamasında İbrahim Karaosmanoğlu’nun “CHP’yi paspas yapacağız” sözü üzerine “Karao...

BÜYÜT




CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş dün gerçekleştirdiği basın açıklamasında İbrahim Karaosmanoğlu’nun “CHP’yi paspas yapacağız” sözü üzerine “Karaosmanoğlu’nun ayağında bir kir varsa onu CHP temizlemez” şeklinde yanıt verdi


CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş dün İzmit İlçe Binası’nda İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve İzmit Belediyesi Başkan adayı Sefa Sirmen ile birlikte gündeme dair konularda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaelispor’un taraftar grubu Hodri Meydan’ın liderlerinden biri olan Tuna Durmaz’a rahmet dileyerek sözlerine başlayan Hurşit Güneş, yerel ve genel gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun “CHP’yi paspas yapacağız’ sözü üzerine ise Güneş, “Karaosmanoğlu’nun ayağında bir kir varsa onu CHP temizlemez” şeklinde yanıt verdi.


“PARTİ TABANI YETKİYİ ELE ALDI”
Açıklamalarının başında yerel konulara yer vereceğini belirten Hurşit Güneş, “Bir süre önce partimizin eğilim yoklamasını tamamladık. Eğilim yoklamasının yapılması bizim için, partimiz için çok önemliydi. Parti tabanı böylece tekrardan yetkiyi ele aldı ve üyelerimizle birlikte aday belirleme sürecimiz başlamış oldu. CHP Kocaeli’de bir başarı öyküsüdür. Büyük yerel yönetim başarılarını CHP’de görürsünüz. Uzun süre yerel yönetimleri kaybettik. Şimdi ise kazanma zamanı” dedi.


“BÜYÜK İŞLER BİZE AİT”
AKP hükümetini hem yerelde hem de genelde eleştirerek sözlerine devam eden Güneş, “Siz, bizim koyduğumuz taşın yanına bir taş koymayan partisiniz. Bugün Kocaeli’nin alt yapısında büyük eksiklikler var. Yapılan hizmetlerin çoğu bizim zamanımızda yapıldı. Buz Pateni gibi bir tesisi de biz kazandırdık bu il’e. Demir Yolu’nun kaldırılıp Yürüyüş Yolu’na dönüştürülmesinden tutun da daha nice hizmetler yaptık. Dürüst bir siyasi partiyiz. Büyük işler hep bize ait” şeklinde konuştu.


“KARAOSMANOĞLU BAŞBAKAN’DAN PARA İSTESİN”
Kocaeli’nin ekonomisine de değinen Hurşit Güneş, “Kocaeli 12 ödeyip 1 alıyor. Karaosmanoğlu diyecek ki ‘Ey Tayyip Erdoğan bana para ver de Kocaeli’de iş, hizmet yapayım’. Çevre kirliliği konusuna geldiğimizde ise İstanbul’daki çevre kirliliği Kocaeli’nin çok çok altında. Önemli olan çevre kirliliğini ortadan kaldırmak. İzmit’te raylı ulaşım yok. Öyle bir vizyonları da yok. İstanbul’da raylı sistem olmasına rağmen 3 bine yakın otobüs var. Kocaeli’de ise ulaşım sadece otobüsle yapılmasına rağmen sadece 94 otobüs var. Raylı sistem yok bari otobüs sayısını artırın” dedi.

“SOSYAL HİZMETLERİ OLMAYAN KOCAELİ”
CHP’nin yeniden yerel yönetimlerde başa gelmesinin gerektiğini yineleyen Hurşit Güneş, “Yeni ulaşım sistemine ihtiyacı var bu kentin. Kent merkezleri sosyal hizmetleri olmayan Kocaeli yaratıldı. Söylediği ve yaptığı bir olmayan hükümetin dürüst olmamasıyla karşı karşıyayız maalesef. Simit fiyatları arttı. Tarifeler rekabet hukukuna aykırı. Bunu Meclis’te de dile getirdim. Türkiye tükettiği kadar susam üretemeyen bir tarım ülkesi. Tarım Bakanı şimdi çıkıp bunda katkım ve kusurum var diyecek mi?” ifadelerine yer verdi.

“BAŞKA YERDE TEMİZLESİN”
Kocaeli’de yerel yönetimlerin seçim kampanyasını başlatmadıklarını da hatırlatan Güneş, “Büyükşehir adayımız belirlendikten sonra çok ciddi bir seçim kampanyasıyla burayı devralacağız” dedi. İbrahim Karaosmanoğlu’nun bir açıklamasında ‘CHP’yi paspas yapacağız’ sözünü kendisine hatırlatan basın mensuplarına Hurşit Güneş, “O paspasın ne demek olduğunu bilmiyor. Ayağında bir kir varsa onu CHP temizlemez. Gitsin başka yerde temizlesin. CHP’yi ezmekten bahsediyorlarsa önce kendi içlerindeki ezikliklere baksınlar” yanıtını verdi.

29 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR