Büyükşehir'de “Sosyal Güvenlik Yasası” anlatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Leyla Atakan Kültür...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, torba yasayla iş hukuku ve sosyal güvenlikte yapılan değişiklikler ele alındı.

 

6552 SAYILI KANUNU ANLATTI

SGK eski Başmüfettişi Dr. Resul Kurt tarafından verilen eğitim, Büyükşehir Belediyesi ve kamu kuruluşu çalışanları tarafından yoğun katılımla gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi ve kamu kuruluşları çalışanlarına 6552 sayılı kanunda ki son yasal değişiklikler ve iş hukuku konuları aktarıldı. Yeni çıkan torba yasayla iş hukuku ve Sosyal Güvenlikte yapılan değişiklikler SGK eski Başkan müfettişi Dr. Resul Kurt tarafından anlatıldı. Yeni yasal düzenlemelerin çalışanların iş hayatına etkilerini anlatan Kurt, katılımcılar tarafından dikkatle dinlendi.

 

SORULARI CEVAPLADI

Torba yasadaki çalışanların izin kullanması, iş kazalarının önlenmesi ve iş güvenliği, taşeron işçilerin kıdem tazminatlarıyla ilgili yeni yasal değişiklikler konularını anlattı. Dr. Resul Kurt, yaptığı sunumun ardından katılımcılar tarafından yöneltilen torba yasaya yönelik soruları cevaplandırdı.

30 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR