Dr. Aziz Alemdar ile dobra dobra -3

Başkan Aziz Alemdar müjdeyi verdi;“Çenesuyu’na kardeş bir MARKA geliyor”Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Çenesuyu dışında yeni bir markayı piyas...

BÜYÜT

Başkan Aziz Alemdar müjdeyi verdi;

“Çenesuyu’na kardeş bir MARKA geliyor”

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Çenesuyu dışında yeni bir markayı piyasaya sürmeyi hedeflediklerini, kuracakları yeni ünite sonrasında bunu hayata geçireceklerini söyledi. Alemdar, Çenesuyu’nun 2013 yılı cirosunu 20 milyon liraya çıkarmak istediklerini açıkladı

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ile Çenesuyu A.Ş. hakkında yaptığımız sohbeti sizlere aktaracağım. Başkan Alemdar’a Çenesuyu A.Ş.’nin yapısını, Çenesuyu’nun pazar payını ve 2013 yılı hedeflerini sordum.

-Çenesuyu, Derince ile özdeşleşti. Çenesuyu’nun pazar payı ile ilgili bilgi verir misiniz?

Çenesuyu’nun her geçen gün pazar payı artıyor. İl içinde iyi bir pazarımız var.

-Çenesuyu’nun dış pazarda durumu nasıl?

Çenesuyu’nun pazar payını artırmak için sürekli bir araştırma içindeyiz. Başta İstanbul, Sakarya, Bolu, Düzce ve Bursa olmak üzere bu illerde Çenesuyu satıyoruz.

ANKARA PAZARI

-Ankara’ya da Çenesuyu gönderdiğinizi duyduk, buradaki pazar nasıl?

Çenesuyu olarak il dışına da açılmak istediğimizi söylemiştim. Ankara pazarına da girdik. Ama şunu söylemeliyim ki bu pazar bizi kurtarmıyor. Buraya prestij için girdik. Bir de orada sık sık bayiler değişiyor, bu da bizi zor durumda bırakıyor. Ayrıca 1.Ordu Komutanlığına da su veriyoruz.

-Çenesuyu’nu yurt dışına da ihraç ediyor musunuz?

Evet. Suudi Arabistan’a su ihraç ediyoruz. Karlı bir pazar… Buraya daha fazla su ihraç etmek istiyoruz. Bunun için bağlantılarımız devam ediyor.

-Çenesuyu için kredi çektiğiniz, Çenesuyu A.Ş.’nin maddi olarak zor durumda kaldığı söyleniyor.

Bu doğru değil. Çenesuyu A.Ş.’nin 2010 yıl karı 6.5 milyon, 2011’de 7 milyon lira ciro yapıldı. Açıkçası yeterince kar yapılmadı. Hani derler ya, ne kar, ne de zarar… Ama 2012 yılında ciromuzu 12 milyon liraya çıkardık… Yani yaptığımız hamleler sonrasında 5 milyon liralık fazla bir ciro yaptık ve fabrikayı kara geçirdik.

MUĞLA’DAN ÜNİTE SATIN ALDIK

-Peki yeni yatırımlarınız var mı?

Evet… Yeni bir ünite açmaya karar verdik. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Muğla’da bir tesis satın aldık. Bunun için 500 bin liralık bir kredi çektik. Sadece bu iş için İller Bankası’ndan kredi çektik. Çenesuyu’nun maddi olarak krizde olduğu doğru değil. Maddi krizde olsak, neden yeni bir ünite açalım ki?

YENİ BİR MARKA

-Çenesuyu için başka planlarınız var mı?

Var. Çenedağ’da, yani Çenesuyu’nun çıktığı dağda yeni bir su rezervine rastladık. Bu su, Çenesuyu’ndan farklı. Değişik bir damak tadı var. Biz de bu suyu değerlendirmek istiyoruz. Dağdan tesise yeni bir hat çekeceğiz. Yani Çenesuyu dışında yeni bir marka ile piyasaya girmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor.

-Peki yeni marka Çenesuyu’nun pazar azaltmaz mı?

Hayır. Çenesuyu’nun fiyatını biraz attırıp, yeni markamıza pazar açacağız.

-Yeni markaya bir isim verdiniz mi?

Hayır… Tüm işlemler tamamlandıktan sonra bir isim üzerinde fikir birliğine varacağız. Şunu itiraf etmeliyim ki, yeni ünite ve yeni yatırım beni çok heyecanlandırıyor. Bu tesisin bir an önce hayata geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni marka, Çenesuyu A.Ş.’nin gelirini daha da artıracak. Buna inanıyorum.

-Başkan, Çenesuyu’nun bazı kuyularının ruhsatı olmadığı söyleniyor.

Nereden çıkıyor bu dedikodular bilmiyorum, şu anda 8 kuyumuz var. Hepsi de ruhsatlı. Birileri bu iddiaları atarak bizi yıpratmaya, pazar payımızı azaltmaya çalışıyor. Muhalefet dedikodu değil, iş üretsin. Bize yapıcı eleştirilerde bulunsunlar.


HEDEFİMİZ 20 MİLYON LİRALIK CİRO

-Çenesuyu olarak 2013 hedefiniz nedir?

Az önce ifade ettiğim gibi 2011’de ciromuz 7 milyon, 2012’de de 12 milyon lira olmuştu. Yaptığımız yeni yatırımlar ve yeni pazarlar sayesinde 20 milyonluk liralık bir ciro hedefliyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz.

-Muhalefet Çenesuyu A.Ş. hesaplarını görememekten şikayetçi.

Çenesuyu A.Ş. yönetim kurulu başkanı benim. Hesapların görülmemesi söylemlerine katılmıyorum… Biz harcamaları Çenesuyu A.Ş. üzerinden yapıyoruz. Her şey faturalı, her şey kitabına uygun… Zaten Çenesuyu A.Ş. gibi belediyenin yan şirketleri Sayıştay denetiminde. Her hangi bir usulsüzlük olsa Sayıştay, canımıza okur. Bu yüzden hesapların gizlenmesi gibi bir şey söz konusu değil.

-Basına bir video servis edildi. Bazı hesaplar makyajlandığı söylendi.

İstanbul’dan getirdiğimiz eğitmen Erkan Karaaslan, personelimize 30 saatlik bir eğitim verdi. Eğitim sırasında çekilen video makaslanarak basına yansıtıldı. Kasette bahsedilen konu Çenesuyu’na alınan makinelerle ilgili. Çenesuyu A.Ş.’nin yüzde 95’i Derince Belediyesi’ne aittir. Makineler alınırken Çenesuyu A.Ş. üzerinden alındı, yani hesaplar yanlış yere işlendi. Erkan Bey’in kasette makyajladık dediği konu işte Çenesuyu A.Ş.’ye alınan makinenin yanlış hesaba işlendiğidir. 2012’de makine hesabını bütçeye koymadık, 2013’de bütçe hesabına koyduk.

BAŞIM DİK, ALNIM AÇIK
Bir de şunu söylememeliyim ki, Erkan Bey, 20 kişilik bir gruba eğitim veriyor, bunları söylüyor. Hesaplarda oynama yapsak, bazı şeyleri gizlesek, 20 kişinin önünde de mi bunlar açıklanır. Erkan Bey, verdiği eğitimde hesap ve muhasebe elemanlarımızı uyarmıştır. Birileri tarafından servis edilen bu eğitim kaseti, ters tepmiştir. Her zaman söylüyorum, benim veremeyeceğim hesabım yok, ben belediyeyi kanunlara göre yönetiyorum. Alnım açık, başım dik. Birileri intikam olma duygusuyla çamur at izi kalsın politikası uyguluyor. Halkımızın buna karnı tok. Çenesuyu, Derince’nin yüz akı olmaya devam edecek. Muhalefet yaptığımız başarılı çalışmaları övemiyorsa, bari çamur atmasın.

06 Mart 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR