İzmit Belediyesi’nden “Gazi’nin yerinin yıkılması”na açıklama

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Haberde adı geçen Hasan Demir tarafından ‘Batı A...

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Haberde adı geçen Hasan Demir tarafından ‘Batı Alikahya Çiftliği Özel Ormanı’  üzerine yapılan inşaat, imar planlarımızda orman alanı içerisinde kalmakta olup, imara açılması mümkün değildir.

 

DAHA ÖNCE UYARILDI, KİMSEYE AYRICALIK TANIYAMAYIZ

İlgili şahsın İmar planlarında orman alanı olan bu parselde (9125) hisseli tapusu olması bu arsa üzerine herhangi bir yapı yapması anlamı taşımamakta olup, tüm vatandaşlarımızda olduğu gibi ilgili şahısın inşaatı da ruhsata tabidir. Hasan Demir tarafından yapılan inşaatın ruhsatı olmadığı gibi, daha sonra mağdur olmaması için yapılan kontroller sonucu 17.12.2014’de inşaatı durdurulmuş ve devam etmemesi tebliğ edilmiştir. Ancak inşaatına devam etmekte ısrarcı olmuş, bunun üzerine mühür işlemi yapılmıştır.

 

YASAL SÜREÇLER İZLENDİ

Mühür işlemi sonucu yasal süreç içerisinde önce para cezası, akabinde ise yıkımın yapılması ile ilgili Belediye Encümeni tarafından 26.01.2015 tarih 96 sayılı karar alınarak 3194 sayılı İmar Kanununun 32. ve 42. maddelerinin uygulanması tamamen yasal süreçler içerisinde gerçekleştirilmiştir.

 

RUHSATSIZ İNŞAAT YAPMAYIN

Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, kaçak inşaat yapmamaları konusunda uyarılarımız devam etmekte olup, yapanlarla ilgili olarak da yasalar çerçevesinde mücadelemiz devam edecektir. İnşaat ruhsatı olmadan yapılan kaçak yapılar, deprem yönünden de ciddi riskler oluşturmanın yanı sıra çarpık kentleşmeye de yol açmaktadır. Ayrıca kaçak inşaat yapmak, ruhsatlı inşaat yapanlara da haksızlıktır”

16 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

alikahyalı - verin ozaman insanların ruhsatını

Yanıtla . 0Beğen 16 Şubat 15:51
01

nazım - yenidoğanda insanlar çatı yapıyoruz diye 5 katı yapıyorlar hemde cadde üstünde görülmemesine imkan yok dere kenarındada 3 kat yapıldı kimse ses çıkarmıytor.şikayet yoksa inşaata devam nerde adalet gariplerin işli bozuk.

Yanıtla . 0Beğen 16 Şubat 15:51
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR