BigBang teorisine yoğun ilgi

Kocaeli Bilim Teknoloji Kulübü’nün (BTK) Bilim Günleri adıyla düzenlediği konferanslar sürüyor. Son olarak gerçekleştirilen konferansta Nükleer Astrof...

BÜYÜT

Kocaeli Bilim Teknoloji Kulübü’nün (BTK) Bilim Günleri adıyla düzenlediği konferanslar sürüyor. Son olarak gerçekleştirilen konferansta Nükleer Astrofizikçi Doç. Dr. Nalan Özkan Güray, “BigBang’den CERN’e, Nükleer Fizik” konusunu anlattı.

Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde BigBang teorisi ve Nükleer Fizik konuları ele alındı.

RADYOAKTİVİTE KONUŞULDU
Katılımcılara, radyoaktivitenin ne olduğunu ve radyoaktif ışınlarından nasıl korunulabileceğini anlatan Doç. Dr. Güray, elementlerin nasıl oluştuğunu, güneş ve diğer yıldızların etraflarını nasıl aydınlattıklarını aktardı. Nükleer reaktörlerin yapısını ve dünyadaki nükleer enerjinin nerelerde kullanıldığı konularında bilgiler veren Nükleer Astrofizikçi Güray, CERN’de parçacıkların nasıl hızlandırıldığını ve ne gibi deneyler yapıldığını anlattı.

BİLİM ŞENLİKLERİ
Öte yandan Bilim Günleri’nin son günü olan 12 Şubat Cumartesi günü Bilim Şenliği yapılacak. Şenlikte, Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde eğitim alan geleceğin bilim adamları hünerlerini sergileyecek. Astronomi, elektronik, fizik, kimya, mekatronik ve robotik, roket ve havacılık gibi konularda bilgi alan öğrencilerin oluşturduğu çalışma grupları bu şekilde bilim adamlığının ilk adımlarını atmış olacak.

13 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor mask
71 yaşında gençlere taş çıkartıyor
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR