“Gebze mutlaka il olmalı”

Düzenlediği basın toplantısında CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, parti olarak Gebze’nin il olması fikrini desteklediklerini belirterek, “Herek...

Düzenlediği basın toplantısında CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, parti olarak Gebze’nin il olması fikrini desteklediklerini belirterek, “Hereke ve Ağva’nın da Gebze’ye bağlandığı il teklifi hazırladık” dedi

 

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze'nin il olmasına yönelik basın toplantısı düzenledi. Gebze İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına Dilovası, Çayırova, Darıca ve Gebze ilçe başkanları ile partililer de eşlik etti.

 

PARTİ PROGRAMINA ALINDI

Gebze’nin il olması gerektiğini dile getiren Tarhan, Gebze’nin il olması yönündeki taleplerinin gerekçelerini anlattı. İlçenin uzun yıllardır tek hayalinin il olmak olduğunu belirten Tarhan, iktidarın çok yüksek oy alamsına rağmen Gebze bölgesine yeterince hizmet vermediğini savundu. Gebze'nin il olması için mücadeleyi parti programına aldıklarını vurgulayan Tarhan, harekete geçtiklerini belirtti.

 

TASARI MECLİSE SUNULDU

Ağva ve Hereke’nin de Gebze’ye bağlandığı, Mollafenari’nin de ilçe olarak yer aldığı taslak hakkında bilgi veren Tarhan, “Gebze’nin il olması için, Kocaeli milletvekillerimiz Haydar Akar ve Fatma Kaplan Hürriyet imzasıyla yasa tasarısını Meclis’e sunduk. Sınırlar zaten doğal olarak kendiliğinden çizilmiş durumda. Gebze’ye bağlı Darıca, Dilovası, Çayırova, Ağva, Hereke ve Mollafenari ilçelerinin olduğu bir taslak hazırladık. Yapısı itibariyle Gebze il olmayı hak ediyor. Bizler CHP olarak kamuoyu desteğini bekliyoruz. Ben ikili ilişkilerle yasa tasarısını gündeme getireceğim. Gebze kamuoyundan destek bekliyoruz” dedi.

 

“NÜFUSU SÜREKLİ ARTIYOR”

Gebze’nin nüfusunun hızla arttığını ifade eden Tarhan, “Darıca’da 200 bin, Çayırova’da 120 bin, Dilovası’nda 50 bin, Hereke ve Ağva’da 50 bin, Gebze merkezde ise 350 bin civarında insan yaşıyor. Ancak bu nüfus; alınan göç, doğum oranı gibi etkenlerle her yıl hızla artıyor. Bunun yanında İstanbul’a yakın olan Gebze’de gündüz nüfusunun, ikamet eden nüfusa göre iki kat arttığı biliyor” dedi.

 

“GEBZE MUTLAKA İL OLMALI”

Bu durumun kamu hizmetlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesini imkansız kıldığının da altını çizen Tarhan, şöyle konuştu: “Kaymakamlık, elindeki imkanlar çerçevesinde yetersiz kalmış durumda. Bu da halkı mağdur ediyor. İlköğretim, lise ve üniversite kademelerinde eğitim ve öğretimin yapıldığı şehrimizin, yaşam standartlarının yükseltilmesi, ekonomiye sunduğu katkının karşılığını alabilmesi, kamu hizmetlerinin yurttaşlarımıza eksiksiz bir şekilde verilebilmesi için mevcut alt yapı kurumları değerlendirilmeli, yıllardır sabırla bekleyen Gebze’nin bir an önce il olması gerekmektedir.”

25 Haziran 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR