Kocaeli Devlet Hastanesi A sınıfı hastane oldu

Hastane, 326 yatak kapasitesi, 25 yataklı yoğun bakımı ünitesi ile hastane rolleri ve gruplarına göre B Grubu hastane olarak hizmet veriyordu.   KA...

Hastane, 326 yatak kapasitesi, 25 yataklı yoğun bakımı ünitesi ile hastane rolleri ve gruplarına göre B Grubu hastane olarak hizmet veriyordu.

 

KAPASİTE ARTACAK

Ağır ve yüksek riskli hastalar yatırılarak takip ve tedavileri sağlanabilen, komplike hastalar kabul edilerek tedavi edilebilen, bünyesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi barındıran hastanede, Erişkin I. Basamak Yoğun Bakımda 5 yatak, II. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak, Erişkin III. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak ile hizmet verildiği belirtildi.

 

YENİ BRANŞLAR GELECEK

Hastanede verilen hizmetler göz önüne alındığında daha kaliteli hizmet verebilmesi, yeni branşlarda uzman hekimler için kadro açılabilmesi amacıyla Kamu Hastaneleri Kurumu ile görüşmeler yapıldı. Bu çalışma neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi’nin A-II Rol Grubu Hastane statüsüne yükseltilmesine karar verildi. Çalışma neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi’ne, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, fizyoloji, geriatri, immünoloji ve alerji hastalıkları branşlarında hizmet verilmesi planlanıyor.

24 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR