İzmit Belediyesi yaşlılar kongresi’nde

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Bursa’da düzenlenen “Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi” iki gün boyunca yaşlılık kavramını tüm yönleri...

BÜYÜT

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Bursa’da düzenlenen “Uluslararası Yaşlanma ve Yaşlılık Kongresi” iki gün boyunca yaşlılık kavramını tüm yönleriyle masaya yatırdı.  Aralarında eski Bakanlardan Bülent Akarcalı ve Halil Şıvgın’ın da yer aldığı kongre, sağlık ve siyaset dünyasından önemli isimleri ağırladı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da bir siyasetçi ve  hekim kimliğiyle kongrenin konukları arasında yer aldı. Merinos Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede Sağlıklı Yaşlanma ve Sağlık Turizmi,  Balneloji (kaplıca ve şifalı banyoların hastalıklara iyi gelen yönlerini inceleyen bilim dalı), Sosyal politikalar ve Gerantoloji (yaşlanmayı inceleyen bilim) konuları başta olmak üzere önemli konular irdelendi.
 
BAŞKAN İLGİ GÖRDÜ
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kongrenin ilk günü Sosyal Politikaların Oluşumunda Siyaset Kurumunun Rolü konusunda birikimlerini katılımcılarla paylaştı. Bursa’nın önemli tıp adamlarından Dr. Ceyhun İrgil’in başkanlık ettiği oturumda konuşan Doğan’ın anlattıkları kongreye katılanlar tarafından büyük bir ilgi ile dinlendi. Başkan Doğan, İzmit Belediyesi olarak yaşlılara bakış açılarını değerlendirerek “ Bizler için yaşlılar kıdemli vatandaşlardır. Saygıyı hak eden, her zaman deneyimlerine başvurulabilecek değerdedirler. İzmit Belediyesi olarak yaşlılarımıza yönelik sosyal ve kültürel çalışmalarımız var. Sadece yaşlılarımıza yönelik kültür gezileri, sağlık etkinlikleri yapıyoruz. En son 65 yaş üstü kıdemlilerimizin evlerine giderek hepsine grip aşısı yapmaya başladık. Bu çalışmayı her sonbaharda tekrarlıyoruz. Mahallelere kazandırdığımız mahalle konaklarının içersine yaşlılarımızın yararlanması için emekli odaları yapıyoruz. Yaşlılarımız burada sosyal ve kültürel etkinliklere iştirak edebiliyor. Sosyalleşebiliyorlar. Huzurevimizi asla ihmal etmiyoruz. Sık sık huzurevimizi ziyaret etmemizin dışında huzurevi sakinlerini kendi tesislerimizde de konuk ediyoruz. Yaşlıları çok önemsiyoruz ve kıdemli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimize her gün yenilerini eklemek için çabalıyoruz” dedi. Doğan’ın konuşması katılımcılardan yoğun alkış aldı.
Kongrenin ikinci gününde de İzmit Belediyesi adından sıkça söz ettirdi. Belediyenin Sosyal Hizmetler Uzmanı Sinem Güler, Sosyal Hizmetler ve Yerel Yönetimler oturumunda belediyenin hizmetleriyle ilgili bir sunum yaptı. Kongreye Ak Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik ile CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da katıldı.

03 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR