“MHP kışla değil, siyasi partidir”

MHP Eski Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş geçtiğimiz akşam kendisi ile ilgili merak edilenleri açıklayarak, “MHP farklılıkları özümseyen bir parti....

BÜYÜT

MHP Eski Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş geçtiğimiz akşam kendisi ile ilgili merak edilenleri açıklayarak, “MHP farklılıkları özümseyen bir parti. Burası tek sesli olursa kışla olur. MHP kışla değil, siyasi partidir” dedi.
MHP Eski Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, hatırlanacağı üzere Ramazan ayında verdiği bir iftar programında MHP MYK üyesi ve aynı zamanda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Saffet Sancaklı, ile ilgili olarak “Doğru bir isim değil” demişti. Bu söyleminin üzerinden vakit geçtiğini acaba düşüncelerinde bir değişiklik olup olmadığını hatırlattığımızda Durmuş, “Sancaklı uzun yıllar MHP’ye hizmet etmiş bir isim. İşaretlerim doğru anlaşıldı. Ben onun için kötü adaydır demedim. Sadece herkesin daha iyisi bulunabilir dedim ve buna işaret ettim. İşaret ettiğim konu teşkilatlarca doğru anlaşıldı” dedi.

“SADECE ÜLKÜCÜYÜ DESTEKLERİM”
Ayrıca diğer eski parti büyüklerinin Sancaklı’yı doğru bir isim olarak nitelendirmesiyle ilgili de konuşan Durmuş, “Diğer parti büyüklerinin görüşlerine saygı duyuyorum. MHP farklılıkları özümseyen bir parti. Burası tek sesli olursa kışla olur. MHP kışla değil siyasi partidir. Farklı düşünceler ufkumuzu geliştirir” dedi. Adayların henüz tam netleşmediğinin de altını çizen Durmuş, “Şu ya da bu ismi bire bir destekliyorum demek doğru olmaz. Ben sadece ve sadece ülkücüyü desteklerim” dedi.

“TEŞKİLAT ESASTIR”
MHP il teşkilatının başlatmış olduğu “Gelin bir çay içelim” programına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün kendisini de davet etmek istediğini, böyle bir davet gelirse ne yapacağının merak edildiğini sorduğumuz Durmuş, “Böyle bir davet geldiğinde, fırsatını bulursam elbette gelirim. Ünlü, teşkilat başkanımdır ve fırsat buldukça görüşüyoruz. Şu bilinmelidir ki MHP’de teşkilat esastır” diyerek sözlerini tamamladı.

09 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR