YUNUS PEHLİVAN KENDİNDEN EMİN

KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANI YUNUS PEHLİVAN KENDİNDEN EMİN:Körfez’de seçimi kazanacak parti de, o partinin adayı daGazetemize bayram ziyaretinde bulunan Kö...

BÜYÜT

KÖRFEZ BELEDİYE BAŞKANI YUNUS PEHLİVAN KENDİNDEN EMİN:

Körfez’de seçimi kazanacak parti de, o partinin adayı da

Gazetemize bayram ziyaretinde bulunan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, adaylığıyla ilgili şu söylemde bulundu, “Körfez bölgesinde seçimin galibi olacak parti de belli, o partinin adayı da…”

ENGİN KOYUN ŞANSINI DENEDİ
Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, karşısına çıkan rakipleri hakkında çok fazla yorum yapmadı. Pehlivan, “Engin Koyun’un üçüncü dönem ilçe başkanlığı bu dönem sona eriyor ve bir kez daha ilçe başkanı olamayacağından belediye başkan adayı olma şansını denemek istemiştir” dedi.

YENİDEN SEÇİLECEĞİM, DEMEK İSTEDİ

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Körfez’deki tabloyu anlatırken CHP’nin ve MHP’nin seçimi alma şansının olmadığını ifade etti. Bunun üzerine kendisine “Kazanacak parti belli adayı mı belli değil” diye sorduk. Cevabı netti, tüm özgüveniyle kendisini işaret ederek “Partide belli adayı da belli” dedi.

ŞİRİN, KURTULUŞ DEĞİL
MHP’nin Salih Şirin ile seçimi alacağını söylemesini eleştiren Pehlivan, “MHP’nin yüzde 13 kemik oyu var. Bunun üzerine çıkması güç. Salih Şirin’in yüzde 40’lık yerli oyu olduğunu söyleyenlere şunu hatırlatırım, madem yüzde 40’lık oyu vardı, CHP’den aday olduğunda neden bu oyu alamadı.

REŞAT BAŞAR , KÖRFEZLİ BİLE DEĞİL
CHP’nin adayı Reşat Başar, Körfezli bile değil. Lojman kültüründe yetişmiş biri. Seçim nedeniyle evini Mimar Sinan Mahallesi’ne taşıdılar, sakalını kestirdiler, aday adayı yaptılar. Körfez’de ne bir tanıdığı var, ne eşi ne dostu. İki dönemdir beni Körfezli olmamakla eleştiren DP’li Fevzi Cambaz, şimdi Körfez’le alakası olmayan birinin peşinden koşuyor. Ben 25 yıldır bu ilçede oturuyorum.

KÖRFEZ’DE ÇALIŞMAK LAZIM
Körfez çok farklı bir ilçe, oy artırmak lazım, başarılı olabilmek için çok çalışmak lazım. Körfez’de CHP’nin yüzde 22, MHP’nin yüzde 13 oyu var. Saadet Partisi bile ilimizde en fazla oyu Körfez’den almıştır. Kaba bir hesapla oyların yüzde 42-43’ünün muhalefette olduğunu söyleye biliriz.

İLÇE BAŞKANI DESTEK OLMALI

Seçimde ilçe başkanın belediye başkanın arkasında olduğunu hissettirmek oy arttırır. Bunun örneği Başiskele’de yaşandı. İlçe başkanı aylar önce çıktı ve “Gemimizin kaptanı mevcut belediye başkanı Hüseyin Ayaz’ dır dedi. Bu bölgenin yapısı nedeniylede AK Parti son derece güçlüdür. Başkan Ayaz da başarılı bir belediye başkanıdır.

HEP BERABER MÜRACAT EDECEĞİZ

Başkan Yunus Pehlivan, resmi adaylık açıklaması ile ilgili yaptığı yorumda, “Mevcut başkan arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz ve hangi gün müracaat edeceğimizi konuşacağız. Muhtemelen son gün yada son günden bir gün önce müracaat edeceğiz. Fikrimiz hep birlikte aynı gün müracaat etmektir. Zaten seremoni yapmadan sadece dosyamızı teslim edeceğiz.

BAŞARI BOL ADAY GETİRDİ

Bugün Körfez Ak Parti’de aday bolluğunu net olarak görebiliyoruz. Bunun nedeni Körfez’de seçimin rahat alınabileceği ön görüsüdür. Bu öngörünün zihinlere yerleşmesindeki neden bizim başarımızdır. Eğer bu ilçede her şey kötü gitseydi, insanlar bizden illallah etseydi bugün bu rahatlığı göremezdik.”

19 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR