Gölcük’te Yazlık Kadırga Şenlikleri başlıyor

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 1988 yılından beri düzenlenen Geleneksel Kadırga Yayla Şenliklerini bu yıl Gölcük Belediyesi olarak düzenliyo...

BÜYÜT

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 1988 yılından beri düzenlenen Geleneksel Kadırga Yayla Şenliklerini bu yıl Gölcük Belediyesi olarak düzenliyoruz. 3 gün süreyle yapılan ve Yerel ve Ulusal bazda öne çıkan birçok ünlü sanatçıların katılımı ve çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen şenlikler yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerle daha da görkemli bir hal alıyor dedi.

 

Başkan Ellibeş, Şenlikler kapsamında Karadeniz yöresine ait çeşitli el sanatları sergilenmekte ve satılmakta, yine Karadeniz yöresine ait yemek kültürü çeşitli şekillerde halkımıza sunulmaktadır. Gölcük Yazlık Kadırga geleneksel hale getirilen şenlik programıyla Horonun merkezidir dedi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Bu yıl 29-30-31 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacak olan Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenliklerinde, 29 Ağustos Cuma akşamı Saat: 20.00'da Elifçe konseriyle başlayıp akabinde Dinçer en güzel türküleriyle Kadırgayı coşturacak.

 

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda 3 gün sürecek olan şenlikler süresince yöresel sanatçılar Hayri Yaşar Karagülle, Mehmet Tak, Hüseyin Cayan, Sultan Bekçi, Mustafa Bayraktar, Mehmet Durak, Bahattin Kılıç, Yasin Kılıç, Ali Öztürk, Laz Esat ve Mustafa Bahar 29-30-31 Ağustos tarihlerinde her akşam türküleriyle renk katacaklar.

 

Şenliklerin 2. Günü 30 Ağustos Cumartesi akşamı Saat: 21.30'da Coşkun Arslan, Saat: 22.00'da Türkiye'nin sevilen sanatçılarından Zeynep Başkan Gölcük Halkıyla buluşacak ve en güzel türkülerini seslendirecekler.

 

Şenliklerin 3.Günü olan 31 Ağustos Pazar akşamı ise, Saat: 20.00’de Yasemin Yıldız, Saat: 22.00’da Taner Eyüpoğlu konserleriyle vatandaşlara keyifli dakikalar yaşatacaklar.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Halkı başta olmak üzere Tüm Kocaeli halkını ve çevre bölgelerdeki vatandaşlarımızı bu güzel ve geleneksel şenliğimize bekliyoruz, Hayde Horona, Hayde Yazlık Kadırga Yayla şenliklerine dedi.

20 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR