Baro’ya 9 yeni avukat daha

Törende konuşan Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, meslektaşlarından demokratik hukuk devletini savunmalarını istedi   Kocaeli Barosu’nun avukat ordusun...

Törende konuşan Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe, meslektaşlarından demokratik hukuk devletini savunmalarını istedi

 

Kocaeli Barosu’nun avukat ordusuna 9 yeni isim daha katıldı. Önceki gün düzenlenen törenle stajlarını tamamlayan genç avukatlar cüppelerini giyerek mesleklerine başlamış oldu. Buna göre Baro’ya kayıtlı avukat sayısı bin 310’a yükselirken gençleri bu özel günlerinde yakınlarının yanı sıra Baro Başkanı Av. Sertif Gökçe ve yönetimi ile avukatlar yalnız bırakmadı.

 

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Törende konuşan ve baroların bir meslek örgütü olduğu gibi aynı zamanda bir savunma örgütü olduğunu belirten Başkan Sertif Gökçe, “Kocaeli Barosu kurulduğu yıldan bugüne kadar eksiksiz demokrasi, hukuk devleti, hukukun üstünlüğü, bağımsız ve tarafsız yargı, temel hak ve özgürlüklerin yaşama geçirilmesi için mücadele vermiştir. Bu mücadelemiz sürecektir” dedi.

 

‘HER ZAMAN DİKKAT EDİN’

Yemin edip mesleğe ilk adımlarını atan genç meslektaşlarını kutlayan Gökçe, “Mesleğinizi, avukatlık mesleğinin kurallarına ve mesleki dayanışma ilkelerine bağlı kalarak yapın. Biz avukatlar toplumun göz önünde olan kişileriz, bu yüzden özel yaşantınıza dikkat edin. Sorumluluklarınızın olduğunu hiç unutmayın ve sosyal olayların içinde olun. Hukukun üstünlüğünü, demokratik hukuk devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza ve bu yolda çaba göstereceğine gönülden inanıyorum” diye konuştu.

 

CÜPPE GİYEN AVUKATLAR

Ezgi YURDAKUL

Engin AKYÜZ

Mehmet FİLİK

Cansu BALCI

Yunus Emre KURT

Ömer AKINCI

Burak KAYA

Rahmi ERTÜRK

Önder MEYDAN

23 Ağustos 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR