Önce annesi vurdu, şimdi oğlu

Kozluk Mahallesi’nde önceki gün yaşanan silahlı yaralama olayı farklı bir boyut kazandı. Ferhat S.’nin kayınpederi Günal S.’yi imam nikahlı eşi T.S’yi...

BÜYÜT

Kozluk Mahallesi’nde önceki gün yaşanan silahlı yaralama olayı farklı bir boyut kazandı. Ferhat S.’nin kayınpederi Günal S.’yi imam nikahlı eşi T.S’yi başka bir insanla evlendirmekle tehdit ettiği için vurduğu ortaya çıktı. Günal S.’nin daha önce aynı gerekçelerle Ferhat S.’nin annesi Çiğdem S. tarafından vurulduğu ortaya çıktı.

İzmit Kozluk Mahallesi Sait Faik Sokak önceki gün yaşanan silahlı yaralama olayı farklı bir boyut kazandı. “Tecavüz ettiği kızın babasını vurdu” şeklinde gazetelere yansıyan olay, babanın kızını başlık parası karşılığı ikinci kez satmak istemesi üzerine yaşandığı ortaya çıktı. Bilindiği gibi Günal S.’nin kızı T.S. (16) 3 yıl önde Ferhat S. isimli şahıs tarafından kaçırılmış, Ferhat S., 4 ay hapis yattıktan sonra aileler barıştığı için serbest kalmıştı. Ferhat S., serbest bırakıldıktan sonra Günal S.’ye 5 bin TL başlık parası vererek, kaçırdığı T.S ile nişan yapmıştı.

NİKAHSIZ EŞİNİ VERMEDİ
Edinilen bilgiye göre Ferhat S. ile T.S., nikahsız olarak birlikte yaşamaya başladı. T.S. kısa bir süre sonra Ferhat S.’den hamile kaldı. Ferhat S. birlikte yaşadığı T.S.’yi bir tartışma nedeniyle dövdü. Bunun üzerine kız babasının evine döndü. Baba Günal S., Ferhat S.’den şikayetçi oldu. 7 aylık hamile imam nikahlı eşi T.S.’yle barışmak isteyen Ferhat S., kayınpederinin evine her gittiğinde geri çevrildi.

SATMAKLA TEHDİT ETMİŞ
Günal S.’nin evine son kez giden Ferhat S., imam nikahlı eşini evine götürmek istedi. Ancak iddialara göre baba Ferhat S. vermek istemeyerek, kızını doğum yaptıktan sonra başka bir insanla evlendireceğini söyledi. Gergin bir ortamda geçen tartışma sonucunda Ferhat S. Günal S.’yi bacağından vurdu. Olaydan kısa süre sonra yakalanan Ferhat S. dün adliyeye sevk edilirken “çok mutluyum” ifadesini kullandı.

ANNESİ DE VURDU
Öte yandan yaklaşık 2 yıl önce çiftin nişanlılığının ilk dönemlerinde Ferhat S.’nin annesi Çiğdem S.’nin de dünürü Günal S.’yi kızını evlendirmekten vazgeçtiği ve para karşılığı başka bir insana vermekle tehdit ettiği için bacağından vurduğu ortaya çıktı. Çiğdem S.’nin olaydan sonra gözaltına alındığı ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

OĞLUM TECAVÜZ ETMEDİ
Günal S.’yi vuran Ferhat S.’nin babası Uğur Tarlacı ise Ferhat’ın G.S.’ye tecavüz etmediğini söyledi. Dün gazetemize gelen Uğur Tarlacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Oğlum Ferhat S. ile T.S. imam nikahıyla evlendiler. T.S’nin babası 5 bin lira da başlık parası aldı. 20 Haziran’da da düğünleri vardı. Hatta gelinlik bile alınmıştı. Oğlum Ferhat, bir hadiseden dolayı eşi T.S.’ye tokat atmış ve gözünün altını morartmıştı. T.S. de bu olay üzerine babasının evine gitmişti.

20 HAZİRAN’DA DÜĞÜN
Oğlum Ferhat, birçok kez kızın evine gidip babasından kızı alıp eve getirmeye çalışsa da kızın babası Günal S., oğluma hep ters davrandı. Olay günü oğlum kayınpederi Günal S. ile karlaşmış, elini öpmeye çalışmış. Ama Günal S., oğluma, ‘Sana kızı vermeyeceğim. Kızım doğum yaptıktan sonra bir başkasıyla evlendireceğim’ deyince, oğlum sinir krizi geçirerek kayınpederine ateş etmiş. Kesinlikle tecavüz olayı doğru değildir. Oğlum ile gelinimin 20 Haziran’da düğünü vardı” dedi.

06 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR