Ceyhun Güray’ı biz göndermedik kendisi istifa etti

Kocaelispor yönetim kurulunun haftalık olağan basın toplantısı dün Altınnal Otel’de yapıldı. Başkan Orhan Görsen ile birlikte yöneticiler Avukat Abdul...

BÜYÜT

Kocaelispor yönetim kurulunun haftalık olağan basın toplantısı dün Altınnal Otel’de yapıldı. Başkan Orhan Görsen ile birlikte yöneticiler Avukat Abdullah Zorlu ve Barbaros Kırdar’ın yer aldığı toplantıda başkan Görsen Teknik Direktör Ceyhun Güray’ın kendisinin istifa ettiğini Meriç Sarıkaya için ise

Bunların olabileceğini biliyorduk
Başkan Görsen Yeni Malatyaspor maçında alınan 9-0’lık skorla ilgili olarak. “Biz skora takılmıyoruz. Her seferinde söyledik yine söyleyelim. Biz bu genç takımla lige katılacağımızı bu takımla mücadele edeceğimizi biliyorduk. Sonuçta biz bu Kocaelispor’u yaşatacağız. Hala Kocaelispor kapansın diyenler bu işleri bıraksın. Bu hevesleri bitsin. Kapanmıyor kardeşim Kocaelispor, kapatmayacağız, yaşayacak..! Ama yenileceğiz ama yeneceğiz hiç önemli değil. Bizim için önemli olan oynamak. Yenile yenile yenmesini öğreneceğiz. Kocaelispor daha önce hiç mi 8-0 yenilmedi, hiç mi fark yemedi. Hiç mi -Kendi kalesine gol atın- diyen olmadı. Bu takım tribünden gelen emirle kendi kalesine gol attı. Rezilliğin daniskası bu aslında. Neymiş ülkeye rezil olmuşuz. Biz daha önce Dünya’ya rezil olduk. Biraz iyi yönden bakalım, yapıcı olalım, onure edici olalım. Burada hiç birimiz kötü niyetli değil. Her şeyimizden fedakarlık yaparak bu işi yapıyoruz. Bıraksınlar bizi çalışalım, mücadele edelim. Bizi dışarıda daha çok destekliyorlar. Bu Kocaelispor düşmanlığı nedendir. Bu Kocaelispor YA-ŞA-YA-CAK. Kulüp kapansa dahi Kocaelispor adını hiçbir takımı önüne arkasına sağına soluna alamayacak” diye konuştu.

Ceyhun hocayı biz göndermedik
Kocaelispor kulübü eski teknik direktörü Ceyhun Yalçın ile ilgili olarak başkan Görsen net açıklamalarda bulundu ve “Ceyhun Güray’ı biz görevden almadık, kendi isteği ile istifa etti. Bundan sonra Yalçın hoca ve Rüstem hoca ile devam edeceğiz. Belki bir kondisyoner ile anlaşabiliriz” derken yardımcı antrenör Meriç Sarıkaya ile ilgili olarak da “Meriç hocamız genç arkadaşlarımızı tanıyor diye getirdik. Şu an kendisi ile çalışmayı düşünmüyoruz. dedi. Ayrıca Görsen’in Sarıkaya için –Onun da birkaç şeyi var- cümlesine üzerine de “O sözü kötü niyetli olarak söylemedim” dedi.

Lisansı çıkmayanlar ile ilgileniyoruz
Lisansı çıkmayan oyuncularla ilgilenip ilgilenilmediği ile ilgili bir soru üzerine başkan Görsen “Tecrübeli arkadaşlarımız devamlı içimizde. Onların ihtiyaçlarını mümkün mertebe karşılıyoruz. Ailevi sorunları ile ilgilenmeye çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği kadar ilgileniyoruz” dedi. Görsen ligden çekilmek gibi düşüncelerinin gündemlerinde kesinlikle yer almadığı bu toplantıda da üzerine basa basa vurguladı.

İki makam bir birine düşürülmek istendi
Başkan Görsen toplantıda son olarak İzmit Belediyesi Tesisleri’nin Kocaelispor’un kullanması konusundaki basında yer alan haberler için “İzmit belediyesi bize tesislerini verdiği için basında haberler yazıldı. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez beye tesisi kullanmak istediğimizi söylediğimizde kendisi konu ile yakından ilgilendi ve İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat beyden randevu aldı. Ancak bu konu ile ilgili yapılan haberlerde iki makam, yani büyükşehir belediye başkanı ile İzmit belediye başkanı karşı karşıya getirilmek istendi. Sonuçta Kocaelispor kullanıldı ve yıpratıldı.” şeklinde konuştu. Başkan Görsen ayrıca “Büyükşehir belediye başkanını geçmişte o kadar üzmüşler ki başkanımız doğal olarak Kocaelispor’dan soğumuş. Bizim bu kentin emini olan sayın Karaosmanoğlu’nun gönlünü almak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Psikolojik destek alacağız
Kocaelispor kulüp başkanı Orhan Görsen futbolcuların alınan neticelerin ardından psikolojilerinin olumsuz etkilendiğini, bunun ile ilgili olarak Kocaeli Üniversitesi’nden hocalarla görüşüldüğünü ve takıma psikolojik destek verileceğinin altını çizdi. Görsen “Üniversitemizden bir psikolojik destek verilmesi için hoca talebimiz oldu. Üniversitemiz konu ile ilgileniyor ve takıma psikolojik destek vereceklerini belirttiler. Haftanın 1 ya da 2 günü Üniversiteden gelecek hocalarımız takıma psikolojik destek verecek. Bu katkıyı sağlayan Profesör Yavuz hocaya da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

12 Ekim 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR