Öğrenciler barınakdaki hayvanlarla bir araya geldi

    ‘Sevgi Şöleni’ adı altında gerçekleştirilen programda çocuklara hayvanlara nasıl davranılması gerekildiği veterinerler tarafından anlatıldı. Progr...

BÜYÜT

 

 

‘Sevgi Şöleni’ adı altında gerçekleştirilen programda çocuklara hayvanlara nasıl davranılması gerekildiği veterinerler tarafından anlatıldı. Programa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber, DOHAYKO Derneği, HAYTAP ilçe temsilcileri ve Vali Yardımcısı Şükrü Çakır katıldı. Veteriner İbrahim Şüler ve Selim Sandallı ‘Hayvanlara nasıl davranmalıyız?’ konulu sokak hayvanları için yapılmış olan çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

BARIKANTA 168 KÖPEK BULUNUYOR

İlimizde tahmini 5 bin civarında sokak köpeği bulunuyor. Hayvan barınağında 97’si yavru 71’i yetişkin olmak üzere toplamda 168 köpek bulunuyor. Bu sayının içinde yavrulu anneler de var. Barınakta hayvanlar için prefabrik yapılar da mevcut. Prefabriklerin bir kısmı hayvanlar için kullanılırken diğer kısmı ise görev yapan personel tarafından kullanılıyor. Barınağın personel ekibinde veterinerler, halkla ilişkiler uzmanı ve bakım personel çalışanları ile ulaşımdan sorumlu çalışanlar mevcut.

“KOCAELİ’DE YOĞUN ÇALIŞMALAR VAR”          

Sokak hayvanları ile ilgili konuşan Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, “Kocaeli’de ki sokak hayvanlarına karşı duyarlılığımızı en yüksek noktaya çıkartarak onların aramızda mutlu yaşayabilmeleri için bütün tedbirleri uygulamaya çalıştık. Bir beldede hayvanlar güven içindeyse oraya yerleşmeyi tercih edin. İzmit’te sokak hayvanlarımız rahat rahat gezip dolaşabiliyor. Diğer ilçelerimizde de aynı boyutlara ulaşmak istiyoruz. Kocaeli’de çok yoğun çalışmamız var. 

22 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR