Fındıkzade Yurdu kiralanacak

İl Genel Meclisi’nin olağan oturunda alınan karar gereğince uzun zamandır kamuoyu tarafından ne yapılacağına karar verilmeye çalışılan Fındıkzade Öğre...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin olağan oturunda alınan karar gereğince uzun zamandır kamuoyu tarafından ne yapılacağına karar verilmeye çalışılan Fındıkzade Öğrenci Yurdu ihale ile kiraya verilecek. Muhammen bedel ise 50 bin TL olarak belirlendi

5 KOMİSYON İADE
İl Genel Meclisin mayıs ayı olağan meclis oturumları başladı. Meclis toplantısına İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç başkanlık yaptı. Meclis oturumu başlamadan önce açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Kılıç “Valimiz tarafından oluşturulan 5 komisyon iade edilmiştir. Bu konu hakkında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden görüş istedik. Vali Bey’le herhangi bir görüş ayrılığı söz konusu değildir. Önümüzde ki ay bu komisyonların durumu yeniden görüşülecektir” dedi. Kocaeli Valisi Ercan Topaca tarafından Hukuk, Demokrasi ve İnsan Hakları, İhale ve Satın Alma Takip, Meclis ve Encümen Kararları Takip, Yapım İşleri takip ve İçişleri Komisyonlarının kurulmasını iade etmişti.

TEKNOLOJİ MERKEZİNE KATILIM
İl Genel Meclisin gündeminde yer alan 2011 yılı İl Özel İdaresi’nin bütçe kesin hesap görüşülmesi plan ve bütçe komisyonuna havale edilerek cuma günü yeniden görüşülecek. Ayrıca Bakanlar Kurulu kararıyla Gebze İlçesi Muallimköy mevkiinde yapılacak olan “Muallimköy Teknoloji ve Geliştirme Merkezi” oluşumuna yüzde 5 katılım kararı Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderildi. Komisyon tarafından çarşamba günü karar meclise gelecek.

İLKEL DURUMDA YOLCULUK
Meclis oturumunun sonunda söz alan CHP’li Rüstem Yıldırım ”Gebze – Haydarpaşa tren seferlerinin kaldırılması sonrasında vatandaşlar oldukça zor durumda kalmışlardır. Darıca, Dilovası, Çayırköy ve Gebze’den İstanbul’a gidecek insanlar oldukça ilkel durumda yolculuk ediyorlar” diyerek buna çözüm bulunmasını istedi.

KÖYDEKİ SUDAN PARA ALINMAMALI
CHP’li Erdal Baş ise “Kartepe İlçesinde bulunan 10 dağ köyüne İSU tarafından sayaç takılmak istenmektedir. Buradaki muhtarlar sıkıştırılıyor. Buranın her yerinden su çıkmaktadır. Köylünün bu sayede geçimi zorlaştırılmak istenmektedir. Köyün anlamı nedir? Ayrıca İSU tarafından ahırlara ticari sayaç takılacak iddiası var. Bu nasıl olabilir? Neredeyse havadan para alınacak duruma geldi. Dilovası bu konuda az para ödeyecektir. Herkes tarafından söylenen büyük başkan herhalde bu duruma el atar. Köylülerden su parası alınmamalıdır” dedi.

YURT İHALE İLE KİRALANACAK
Kent gündeminde yer alan Fındıkzade Yurduyla ilgili olarak İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç “Encümen tarafından kiralama kararı verilmiştir. Bu yer için aylık 50 bin TL muhammen bedel belirlenmiştir. Açık ihale yapılarak kiraya verilecektir” açıklamasında bulundu.

07 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR