Öğrencilere su ve çevre bilinci aşılandı

KBB Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen seminer Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Derince Ertuğrul Gazi ve Mehm...

KBB Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen seminer Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Derince Ertuğrul Gazi ve Mehmet Akif Ersoy ile Körfez Fatih Sultan Mehmet Bilgi Evleri’nde 3, 4, 5 ve 6.sınıflarda eğitim gören 310 öğrenci ile 10 öğretmenin katıldığı semineri İSU Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından verildi.

 

SU VE ÇEVRENİN KORUNMASI

Eğitimde, çocuklara özellikle suyun bilinçli kullanılması ve çevrenin korunması ile ilgili bilgiler verilerek, suyun insanlık için önemi vurgulandı. Son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması dikkat çekilerek, çocukların suyun ve çevrenin korunmasını her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri yönünde bilgiler aktarıldı.

 

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Su ve çevre bilincinin çocuklarda kalıcı ve eğlenceli yöntemlerle öğretmek için seminerlerde tiyatro gösterisi de yapıldı. “Oyun İstasyonu” adlı tiyatro gurubu, doğaçlama tiyatro oyunlarıyla çocukları da bizzat oyunun içine dâhil ederek, onları hem eğlendirip hem de “Su tasarrufu ve çevre bilinci” hakkındaki önemli bilgileri aktardılar. Seminerde İSU Derince Şube Müdürü Celal Civelek, Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir ile Bilgi Evleri yöneticileri hazır bulundu.

23 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR