BAŞSİAD üyeleri kahvaltıda buluştu

Başiskele Sanayici ve İşadamları Derneği (BAŞSİAD) üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat’ın ev sahipliği y...

BÜYÜT

Başiskele Sanayici ve İşadamları Derneği (BAŞSİAD) üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat’ın ev sahipliği yaptığı ve derneğin sosyal tesislerinde gerçekleşen kahvaltıya, yönetim kurulunun yanı sıra dernek üyeleri ve işadamları katıldı. Masaları tek tek gezerek üyelerle yakından ilgilenen Başkan Barış Arat, dernek olarak daha yeni olmalarına rağmen hedeflerinin fazla olduğunu söyledi.


BAŞSİAD BİR AİLEDİR

İş hayatında işadamlarının karşılaştıkları sorunları yakından bildiklerini ifade eden Başkan Barış Arat, “İşadamlarımızın sorun, istek ve taleplerini çok iyi biliyoruz. BAŞSİAD olarak, bu sorunların aşılması konusunda proje üretip, gerekli girişimlerde bulunarak, bu sıkıntıları aşacağız. Burası sizin. Burada iş görüşmelerinizi yapabilir, misafirlerinizi en güzel şekilde ağırlayabilirsiniz. Çünkü BAŞSİAD bir ailedir” dedi.


BAŞSİAD’IN HEDEFİ BÜYÜK

Bu tür organizasyonları düzenleyerek sık sık bir arada olmak istediklerini ifade eden Barış Arat, ‘Bizim hedefimiz büyük. Üyelerimizin iç ve dış ticaretini artırmak için çalışmalarımız olacak. Şimdi bir plan hazırlıyoruz. Bu plan doğrultusunda üyelerimizin iştirakiyle iş ortaklıkları sağlayarak, iç ve dış ticaretlerinin artırılması için çaba harcayacağız’ diye konuştu. Başkan Arat, ayrıca üyelerin kendi aralarında ticaretinin artırmak için kart sistemi uygulamayı düşündüklerini söyledi.


YURTDIŞINA AÇILIM

Üyelerine, yurtdışına ticaret yapma tavsiyesinde de bulunan BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat, “Biz sizin yurt dışı piyasasında da olmanızı istiyoruz. Üyelerimiz nerden kar görür, nerden zarar görür bunun araştırmalarını yapıyoruz. Şimdiden birçok ülkeyle görüşmeye başladık bunların en başında Kosova geliyor. Geçtiğimiz günler Kosova’ya bir iş gezisi düzenledik. Burada güzel görüşmeler yapıp, iş bağlantıları gerçekleştirdik’ dedi.

 

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMI

Kosova’da BAŞSİAD Başkan Yardımcısı ve Uluslar arası Belgelendirme firması KingCert Genel Müdürü Şener Özen, Kosova da bir şirketle antlaşma yaptı. Şirket yetkilileri önümüzdeki hafta Türkiye’ ye gelerek sözleşme imzalayacak. Aynı zamanda sizler için herhangi bir ücret almadan yurt dışı için eğitim programları da düzenleyeceğiz. Kasım ayı içerisinde ise Bulgaristan’ a gezi planlıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

15 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR