Vali Topaca ismini koyduğu okulu açtı

Tavşantepe’de yapımı tamamlanan Vali Ercan Topaca’nın “İzmit Hacı Bektaş Veli Ortaokulu” ismini koyduğu okulun açılışı gerçekleşti.Okul açılışına Vali...

BÜYÜT

Tavşantepe’de yapımı tamamlanan Vali Ercan Topaca’nın “İzmit Hacı Bektaş Veli Ortaokulu” ismini koyduğu okulun açılışı gerçekleşti.
Okul açılışına Vali Ercan Topaca, TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı AKP Milletvekili Fikri Işık, AKP Milletvekili Muzaffer Baştopçu, CHP Milletvekili Haydar Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bakanlık Başdenetmeni Nevzat Şahingöz, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İzmit İlçe Kaymakamı Osman Kaymak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP İzmit İlçe başkanı Ali Korkmaz, KOTO Başkanı Murat Özdağ, milli eğitim ilçe ve şube müdürleri ve bölge halkı katıldı.
MİNİKLER BEĞENİ TOPLADI
Program okul öğrencilerinden oluşan halkoyunları ekibinin gösterileriyle başladı. Okul öğrencilerinden Enes Topal ve Beyzanur Korkmaz şiir okudu. Öğrenciler adına Selin Mengü kısa bir konuşma yaptı. Ardından ana sınıfı öğrencileri kına gecesi ve harmandalı gösterilerini sergiledi. Miniklerin gösterisi protokol tarafından beğeni topladı. İl Milli eğitim Müdürü Nevzat İspirli, “803 kurulda binlerce öğretmenin nezaretinde yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Sağlıklı başlamak için bu bağlamda yeni okul ve derslikler yapılmış, öğretmen açıkları kapatıldı. 1 Eylül itibariyle görevinin başındaki öğretmenlerimiz eksiklerin giderilmesi için çalışılmıştır. Amacımız Kocaeli’nde en iyi eğitimi vermektir. En küçük yardıma ihtiyacımız vardır” dedi.
TABLETLER EKİM AYINDA VERİLECEK
Ardından söz alan Karaosmanoğlu, “Eğitimsiz gelişmemiz mümkün değil. Bu hem bireysel anlamda hem de genel anlamda geçerli. Eğitimsiz milletin huzuru, kardeşliği ve birlikteliği mümkün değildir. Eğitime her zaman her yerde destek vereceğiz. Öğrencilerimize her yıl verdiğimiz bilgisayarları yine vereceğiz. Sözümüzü tutacağız. 5’inci sınıftan 6’ya geçenlere tabletlerimizi Ekim ayında vereceğiz. Biz çocuklarımızı yarının büyüğü olarak göreceğiz. İzmit Belediye Başkanı ve ekibini verdikleri bisikletten dolayı tebrik ederiz” dedi.
“TEKEDEN SÜT ÇIKARACAK KADAR ÇALIŞKANLIK”
Ardından söz alan Fikri Işık, “Bu açılışı yapmaktan dolayı sevinçli ve mutluyuz. Eski okulumuzun yapısını biliyoruz. Vecdi Gönül’ün bu alanın yarısını eğitime, diğer yarısını sağlığa vermesiyle bu alan oluşmuştur. Valimizin Tekeden süt çıkaracak kadar olan çalışkanlığı ile hizmete başlamış bulunmaktayız. Bu okulun bir diğer önemi de Hacı Bektaşi Veli ismidir. Bu yıl 3 sevincimiz var. Bu yıl 23 okulumuz hizmet vermeye başladı. 70 küsur inşaatı devam eden okulumuz var. 7 bin derslik eğitime başlayacak. 1862 yılından 2002 yılına kadar 6 bin 500 derslik yapıldı biz bir yıl içinde bin 700 derslik yaptırdık.2bin 500’e yakın öğretmenimiz var. Bin 606 fazla öğretmenle yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz” dedi.
“843 OKUL İLE EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLIYORUZ”
Son olarak söz alan Vali Ercan Topaca, “Hiçbir eksiği olmayan tertemiz pırıl pırıl bir okul oldu. Öğrencilerimiz bunun hakkını verecektir. 843 okul 18 bin 743 öğretmen 2 bin 113 derslikle eğitim öğretime başlıyoruz. Yaklaşık 500 bin kişilik bir ordumuz var. Bugün itibariyle 23 eğitim kurumumuz eğitime başladı. 71 okulumuz 2015’e yetişecek. Şu an itibariyle derslik başına 30 öğrenci düşüyor. Önümüzdeki yıl bu rakam inecek. Gebze, Darıca ve Çayırova’da bu sayı daha da aşağıya inecek.”
3 MİLYON 197 BİN LİRA SÖZLEŞME BEDELİ
Hacı Bektaş Veli Ortaokulu, 7 bin 50 metrekare arsa üzerinde yapılan ve inşaat alanı 5 bin 328 metrekare ve İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldı. 175 kişilik konferans salonu, 109 metrekare kütüphane, 52 metrekare müzik, 57 metrekare resim odaları, 35 metrekare iş teknik odası ve 36 metrekare atölyesi bulunuyor. Diğer okullardan farklı olarak bu alanlar çatı katında bulunuyor. Ayrıca 2 anasınıfı ve 24 derslikte bulunan okulda bin 500 metrekare tören alanı, idari odalar ve kantin alanı bulunuyor. Okulun yapımında belirlenen sözleşme bedeli 3 milyon 197 bin lira olduğu belirtildi.

16 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR