Alemdar: Yarım kalan projeleri tamamlamak için yeniden adayım

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar önceki akşam projelerini anlattığı programda tekrar belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu belirterek herk...

BÜYÜTDerince Belediye Başkanı Aziz Alemdar önceki akşam projelerini anlattığı programda tekrar belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu belirterek herkesten destek istedi
Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar önceki akşam Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde 4.5 yıllık faaliyetlerini anlattığı bir program gerçekleştirdi. Tekrar Derince Belediyesi Başkanlığı için yarışacak olan Alemdar, Cuma günü başvuru dosyasını da teslim edeceğini belirterek tüm katılımcılardan destek istedi. Yoğun bir katılımın yaşandığı programda Derince AKP İlçe Başkanı Ahmet Ark, Hizmet- İş Sendikası Başkanı İdris Ersoy, Trabzonlular Derneği Kocaeli Şube Başkanı Orhan Sarısüleyman ve partililer hazır bulundu. Salon tamamıyla dolarken salonun dışına da masalar yerleştirildi. Dışarıda kalan partililer dışarıya yerleştirilen dev ekranla içeridekilerden haberdar oldu.
“DERİNCE’YE ARTI DEĞER”
Farklılıklarının zenginlikleri olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Aziz Alemdar, “Derince’ye yaptığımız çalışmalar ile artı değer kazandırdık. Milletin hizmetkârlığını üstlenen bir başbakanın temsilcileriyiz. Göreve geldiğimizde biz beş yılda Derince’de ne yapacağız dedik. Önce eğitim diyerek kendimizi ve personelimizi eğittik. Çalışma ortamlarımızı iyileştirdik. Personelin sosyal haklarını arttırdık. Kadrolu işçilere en iyi parayı biz verdik. Özürlü istihdamını hem belediyede hem de özelde sağladık. Derince’de verimliliği yüzde 40 arttırdık. Özetle Derince’ye artı değer kazandırdık” dedi.
“11 TRİLYONLUK KAMUSALLAŞTIRMA”
Kaşkaldere ile Çınardere arasına sıkıştık kaldık diyerek sözlerini sürdüren Alemdar, “Derince’nin kuzey güney ulaşımı bile zordu. 4 yılda 400 bin ağaç diktik. Sadece Kaşkaldere’ye 500 metrekarelik rekreasyon alanı kazandırdık. Kamusallaştırma sıkıntımız vardı. 11 trilyonluk kamusallaştırma gerçekleştirdik. Cinayetlere konu olan Çenedere şimdi mesire alanına dönüştü. İnşallah 5 yıl sonra burada yaşıyor olursak, oradaki ağaçların nasıl yeşerdiğini görebiliriz” şeklinde konuştu.
“8 TRİLYONLUK ALTYAPI YATIRIMI”
4 yılda 400 bin ağaçla sağlıklı kentler ödlünü, 2013’te ise yaşanabilir kentler ödülünü partimden aldım diyen Alemdar, “Gözle görülür bir şehir oluşturduk. Heykeltıraşı istihdam eden tek belediyeyiz. Sahil birleştirme projesi ile birlikte Tütünçiftlik’e Harikalar Sahili kazandırmaya çalışıyoruz. 8 trilyonluk alt yapı yatırımı yaptık. Bunlar bizim asıl işlerimiz. 11 trilyonluk yatırım ile üst yatırım gerçekleştirdik. Vatan caddesi ve Çınarlı Mahallesi tamamlandı. Trafiğimizi rahatlatma çalışmalarımızda devam ediyoruz. Derince 44 Evler battı çıktısının açılması ile birlikte trafik hızla rahatlayacak” dedi.
“CAZİBE MERKEZİNE DÖNECEK”
Derince’nin değerinin yükseldiğini yineleyen Aziz Alemdar, “Güzel evim güzel kentim projesi ile binaların dış cephelerini güzelleştirmeyi hedefledik. Her mahallenin bina renkleri belirlendi. Dış cephe boyası olmayan binaların iskanına izin vermedik. Kent meydanları mantığı oluşturmaya çalışıyoruz. Zübeyde Hanım Parkını meydan haline getirmeye çalışıyoruz. Demiryolu’nun da hizmete geçmesi ile burası adeta bir cazibe merkezine dönecek. Derince tarihini pek kimse bilmiyordu. Tüm kaynaklar taranarak Derince’nin tarihini anlatan bir kitap oluşturduk” ifadelerini kullandı.
“VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ”

Programın ikinci bölümünde ise, engelli çocukların yaşamını kolaylaştırmak için neler yapabileceğimizi düşünerek hareket etmeye çalıştıklarını aktaran Alemdar, “ Engelli çocukların ailesi ile görüşerek onların ne istediğini sorduk. Derincemizde 2 bin 276 engelli olduğunu öğrendik. 700 ailemize düzenli olarak ulaşıyoruz. Vatandaşların hep yanında olduk. Bizler size başarı hikayemizi anlatmıyoruz. Önümüzde neler yapabiliriz ortaya koymaya çalışıyoruz. Türkiye’ye örnek projeler ortaya koyduk. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hiç unutmadık. Eğitimli, nitelikli çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz. Aramıza ‘Hoşgeldin Bebek’ projesini ilk gerçekleştiren ve ödüle layık gösterilen belediye olduk” şeklinde konuştu.
“4 TRİLYONLUK EĞİTİME YATIRIM”
Müzik ve su sesi ile ruhsal tedavi merkezini oluşturduk diyen Aziz Alemdar, “Yardımı doğru yerlere ulaştırmaya çalıştık. Sevgi mağazasını daha modern bir hale getirdik. Halkımızın incinmeden ihtiyacını karşılayan bir yer oluşturduk. 606 asker ailesine yardım sağladık. 4 trilyonluk eğitime yatırım yapıldı. Anaokulundan itibaren çocukların eğitim kurumlarını iyileştirdik. Cumhuriyet İlkokulu’nun ortasından yol geçiyordu. Orayı kampus alanına dönüştürdük. Cem evi ve camilerin temizliğini yapıyoruz. İnsanımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Spora ve sporcuya tam destek veriyoruz. Kocaelispor’un durumu ortadayken, futbol takımımız 3. Lige yükseldi” dedi.
“SOSYAL BELEDİYECİLİK”
Sosyal belediyecilikte oldukça iddialıyız da diyen Almedar, “Ramazan’da 130 bin insanımızla sofraları paylaştık. 92 konferans gerçekleştirerek, 43 bin kişinin bundan faydalanmasını sağladık. Çenesuyu bizim en büyük markamız, onu geliştirmek için elimizden gelen her şeyi yaptık. Fabrika 2 katını çıkartıldı. Ped hattı kuruldu ve borçlanmaya gitmeden kendi öz kaynaklarımız ile bunu gerçekleştirdik. Arabistan yarımadasına ihracat yapıyoruz. 2 bin 800 tona ulaştı. Ciromuz 4 milyondan 8 milyona ulaştı. Somali ve Kenya’da 5 tane su kuyusu açtırdık. Bu dönem içerisinde birçok ödül aldık. Daha yapacak çok işimiz var” diyerek sözlerini noktaladı.
VATANDAŞLARLA SELAMLAŞTI
Programın sonunda ise “İnşallah önümüzdeki dönemlerde aday olmaya gayret ediyorum. Sizlerin duaları ve destekleri ile önümüzdeki dönemde de aday adayıyım” diyen Alemdar, herkesin desteğini istedi. Bayanlara çiçek dağıtan Alemdar dışarıya da çıkarak dışarıdaki vatandaşlarla da selamlaştı. Vatandaşlara pilav ve ayran da ikram edildi.

29 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR