Türkkan, Gebze’nin köylerini sordu

Türkkan son olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Önergesinde mahalle statüsü kazandıktan sonra Gebze Deniz...

BÜYÜT

Türkkan son olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Önergesinde mahalle statüsü kazandıktan sonra Gebze Denizli Köyü’ndeki sıkıntıların arttığına vurgu yapan Türkkan, köyde çöplerin düzenli alınmadığı, istenmeyen otların temizlenmediğinden yangın riski olduğuna dikkat çekti.

 

KÖYLÜLER KENDİ ÇEKTİKLERİ TESİSAT İÇİN BELEDİYEYE PARA ÖDÜYOR  

Önergesinde “Denizli köylüleri köylerindeki su tesisatını kendileri çektiği halde Belediye’ye para ödemektedirler.” diyen Türkkan, Belediye’ye geçen düğün salonu, su sıkıntısı nedeniyle sıkıntılar yaşandığını belirtti.

 

MHP Kocaeli Milletvekili ayrıca köyde bulunan Yavuz Sultan Selim Camii yolunun düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda İçişleri Bakanı’ndan bilgi istedi.

 

Türkkan’ın önergesi şöyle;

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

                                                                 

Kocaeli Gebze’ye bağlı Denizli Köyü mahalle statüsü kazandıktan sonra sıkıntıları azalacağına daha da artmıştır. Köyde en önemli sorun muhtarlığın belli bir bütçesinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Köyde yer alan Yavuz Sultan Selim Camii yolunun düzenlenmesi gerekmekte, köyde çöplerin Belediye tarafından düzenli alınmadığı da göze çarpmaktadır. Denizli Köyü’nde otların temizliği konusunda da hassasiyet gösterilmelidir, çünkü temizlenmeyen otlar ortalıkta durması nedeniyle hem yangın riski taşımakta, hem de iyi bir görüntü oluşturmamaktadır.

 

Denizli köylüleri köylerindeki su tesisatını kendileri çektiği halde Belediye’ye para ödemektedirler. Denizli Köyü’ndeki düğün salonu da Belediye’ye geçmiş, Denizli köylüleri bu konuda da mağdur edilmiştir. Yağışların yetersiz olması nedeniyle göletler dolmamış bu nedenle su sıkıntısı baş göstermiştir. Buna rağmen köylüler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden de su alamamaktan yakınmaktadır.

 

Bu nedenle;

1-Denizli köyü ve diğer köylerde de en büyük sorun olan muhtarlıkların belli bir bütçesi olmaması ve bu konudan kaynaklanan mağduriyetin giderilmesi için herhangi bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?

 

2-Köyde yer alan Yavuz Sultan Selim Camii yolunun düzenlenmesi düşünülmekte midir, bu konuda bir çalışma yapılacak mıdır?

 

3-Köyde çöpler neden düzenli olarak toplanmamaktadır, bu konudaki aksaklık nereden kaynaklanmaktadır, toplanmayan çöplerin yarattığı çevre kirliliğinin nasıl giderilmesi ve çöplerin insan sağlığını tehdit etmesine karşılık ne gibi tedbirler alınması düşünülmektedir?

 

4-Denizli Köyü’nde temizlenmeyen otların hem yangın riski taşıması hem de çevre kirliliği oluşturması konusunda ne gibi çalışmalarınız ve tedbirleriniz olacaktır?

 

5-Köylülerin köylerindeki su tesisatını kendileri çektiği halde Belediye’ye para ödemelerinden kaynaklanan mağduriyetin giderilmesi konusunda bir uygulamanız olacak mıdır?

 

6-Denizli Köyü’nde düğün salonunun Belediye’ye devredilmesi nedeniyle köylüye herhangi bir yer gösterilmiş midir, köylü düğününü nerede yapacaktır?

 

7-Köyde yaşanan su sıkıntısına karşı Bakanlık olarak herhangi bir tedbiriniz var mıdır, köylülerin ihtiyaçları olduğu halde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden su alamamalarının gerekçesi nedir?

01 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR