Konca: Barış kültürüne ihtiyaç var

Esnafın sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyen milletvekili adayı Ali Haydar Konca, HDP'nin esnafları borç yükü altında ezilmesine izin vermeyeceğini,...

BÜYÜT

Esnafın sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyen milletvekili adayı Ali Haydar Konca, HDP'nin esnafları borç yükü altında ezilmesine izin vermeyeceğini, AKP’nin ekonomik sisteminin küçük esnafı değil, devletten geçinen yeni yetme sermayedarları koruduğunu belirtti. 

 

7 Haziran seçimlerinde Körfezlilerin demokrasi, özgürlük ve ekonomik kalkınmaya oy vereceğini belirten HDP milletvekili adayı Konca, tüm esnaftan özgür yarınlar için destek beklediklerini ifade ettiler.

 

“ÇÖZÜM SÜRECİNİ TIKAYANLAR SANDIKTA KARŞILIĞINI GÖRECEK”

Konca başkanlık sisteminin ülkeyi koyu bir karanlık ve anti demokratik tek adam rejimine sürükleyeceğini ifade ederken, iktidarın 12 Eylül anayasasının ürünü yüzde 10 barajından medet umduğunu,  ancak artık söylemlerinin ters teptiğini dile getirdi. Türkiye’de toplumsal bir uzlaşmaya ve yeni bir barış kültürüne ihtiyacı olduğunu belirten Konca, çözüm sürecini tıkayanların bunun karşılığını sandıkta mutlaka göreceğini ifade etti.

 

Milletvekili adaylarına sorunlarını anlatan esnaf ise çözüm sürecinin sürmesi ve kalıcı barışın tesis edilmesi gerektiğini belirtti.  Ziyarette söz alan esnaflardan biri “Barış en önemli beklentimiz. Bu memleketten başka yaşayacak yerimiz yok, o yüzden barışın gelmesi çok değerli. HDP'nin barışı sağlayacağına inanıyoruz"   ifadelerini kullandı. 

"AKP'Yİ GERİLETMEK İÇİN!"
Karadenizli bir esnafın ise oy vermeyeceğini belirtmesine rağmen HDP'nin seçim çalışmalarını takdir ederek izlediğini söylemesi dikkat çekti. Artvinli başka bir esnaf ise, AKP’yi geriletmek için destek sunacaklarını vurguladı.

12 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR