Temmuz ayında Kocaeli'de 6 işçi can verdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi meslek örgütlerinden gelen bilgiler, işçiler ve işçi yakınlarının bildirimleri ışığında Temmuz ayı içinde en az...

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi meslek örgütlerinden gelen bilgiler, işçiler ve işçi yakınlarının bildirimleri ışığında Temmuz ayı içinde en az 123 işçinin yaşamını yitirdiğini tespit etti. İşçi ölümlerinin en çok tarım, inşaat, metal, belediye/genel işler ve gıda işkollarında yaşandığı tespit edilirken Kocaeli’de Temmuz ayında 6 ölümün yaşandığı öğrenildi.

 

EZİLME VE DÜŞME NEDENİYLE

Temmuz ayında yaşamını yitiren 123 emekçinin 97’si işçi, memur statüsünde çalışan ücretlilerden 23’ü çiftçilerden/küçük toprak sahiplerinden ve 3’ü kendi hesabına çalışanlardan/esnaflardan oluşuyor. İşçiler en çok trafik/servis kazaları, ezilme ve düşme nedeniyle can verdi.


MESLEK HASTALIĞI NEDENİYLE

Meslek hastalıkları kaynaklı ölümleri de diğer nedenlerden dolayı ölümler başlığı altında değerlendiren İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2014 yılının Temmuz ayında yaşamını yitiren 123 işçinin 6’sının meslek hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdiğini, 6 çiftçinin kene ısırması sonucu yakalandıkları Kırım Kongo Kanamalı Ateşi sonucu can verdiğini açıkladı.

İşçi ölümlerinin illere göre dağılımları şu şekilde;

Düzce ve İstanbul’da 10 ölüm

Kocaeli ve Muğla’da 6 ölüm

Balıkesir, Çorum, Denizli, Gaziantep, İzmir ve Tokat’ta 5 ölüm

Adana, Manisa ve Samsun’da 4 ölüm

Antalya, Artvin, Bursa ve Konya’da 3 ölüm

Edirne, Erzurum, Hatay ve Van’da 2 ölüm

 

dagilimx.jpg

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR