Vatandaş, Tarhan’a hesap sordu!

Tarhan öğlen saatlerinde, Darıca ilçemizde Köprübaşı Cağ Kebap'ın açılışına katıldı. Açılış sonrasında mahallesini ve komşularını özlemiş olacak ki,...

Tarhan öğlen saatlerinde, Darıca ilçemizde Köprübaşı Cağ Kebap'ın açılışına katıldı. Açılış sonrasında mahallesini ve komşularını özlemiş olacak ki, Darıca sokaklarında uzun uzun gezindi. Sonra da dinlenmek için tarihi Çınaraltı’na oturdu. Tarhan’ı her gün müdavimi oldukları Çınaraltı’nda gören mahalle sakinleri, kentimizin vekili ile koyu bir sohbete daldı.

 

BİZ OLSAK HÜKÜMETİ KURMUŞTUK!

Vatandaşlar, seçimlerin ardından hükümetin bir türlü kurulamasından dolayı şikâyetlerini esprili bir muhabbetle dile getirdiler. Uzun süredir esnaf olduğunu dile getiren bir vatandaş şöyle konuştu:

“Ben öyle okullar bitirmedim, fakat doğruyla yanlışı ayırt edebiliyorum çok şükür. Vekilim, sizler o mecliste bizleri temsil ediyorsunuz fakat maalesef meclisteki her temsilcimiz doğruyla yanlışı ayırt edemiyor. Resmen 2 ay geçti hala hükümet kurulamadı. Ülkemizde bu kadar huzursuzluk varken, meclisteki vekiller neyi paylaşamıyorlar? Asıl amaçlarını mı unuttular acaba? Bizler olsaydık şimdiye kadar hükümeti kurmuştuk”

 

Tarhan, gelen yorumları şöyle yanıtladı:

“Hesap sormakta da, kızmakta da haklısınız. Bizler de halkın huzursuzluğunu yok etmek adına oldukça çabalıyoruz gördüğünüz gibi, ama maalesef insanların düşünceleri her zaman bir olmuyor. Bizlerin önceliği vatandaştır, ülkenin huzurudur, gençlerimizdir, barıştır. Bu önceliklerimizden hiç vazgeçmedik. Dediğiniz gibi şuradaki vatandaş mecliste olsaydı, hükümet çoktan kurulmuştu”

 

Tarhan, böyle mekânların “serbest kürsü” görevi gördüğünü ve toplumu anlayabilmek için siyasetçilerin vazgeçilmez bir kaynağı olduğunu dile getirerek, bu tip çalışmaları devamlı yapacağının sinyalini verdi.

 

Tahsin Tarhan, Darıcalılar Derneğini de ziyaret etmek isteyince, bu sefer koyu sohbet, Darıcalılar Derneğinin yeni yerinde devam etti. Akşam saatlerinde da CHP Darıca eski ilçe başkanı Baykal Kaya’nın kızının düğününe Gebze ve Darıca İlçe Yöneticileri ile birlikte katıldı.

09 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Emeği,İşçiyi ne zaman göreceksiniz!

Sayın milletvekili'Asgari ücretin Holding fabrikalarında ve Kamuda olması büyük bir ayıp...Asgari ücret Esnaf,Küçük işletmeler,Kobiler içindir (isteyen gücü olan patron fazla maaş verebilir.)Fakat ASGARİ ÜCRET'Holding fabrikalarına(büyük ölçekli sanayi)ve Kamuda olamaz.Diğer bir konu EMEKLİLİK YAŞI;Türkiye için çok yüksek Erkekler:55,Kadınlar:50'yaş olmalı,Bu yaş sınırı Kimyasallarla ve Kimyasal ortamda,Bedenen ve fiziksel çalışanlar,Yüksekte ve yer altında çalışanlar için fazla 45'yaş olmalı...

Yanıtla . 0Beğen 09 Ağustos 12:19
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR