6 Milyon Öğrenci Çevre için Atık Pil Topladı

AP, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı'nda Türkiye genelinde yaklaşık 157 ton atık pil topladı. TAP bu rakam ile 150 ton atık pil toplama hedefini aşmayı b...

BÜYÜT

AP, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı'nda Türkiye genelinde yaklaşık 157 ton atık pil topladı. TAP bu rakam ile 150 ton atık pil toplama hedefini aşmayı başardı.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin (TAP), atık pillerin çevreye zarar vermesini engellemek için kaynağında ayrı toplama bilincini geliştirmek amacıyla, düzenlediği okullararası atık pil toplama kampanyasının sonuçları belli oldu.
Eğitim ve bilgilendirme çalışmaları kapsamında, 2008 yılından beri Okullararası Atık Pil Toplama Kampanyası gerçekleştiren TAP, 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı'nda Türkiye genelinde yaklaşık 157 ton atık pil topladı. TAP bu rakam ile 150 ton atık pil toplama hedefini aşmayı başardı.

TAP'ın geleneksel hale getirdiği atık pil toplama kampanyasına bu yıl yaklaşık 6 milyon öğrenci destek verdi. TAP, Türkiye genelindeki okullara yönelik düzenlediği atık pil toplama kampanyalarına katkı sağlayan okulları 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklerde ödüllendirdi.

Kampanya bu yıl Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, KOCAELİ, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak ve Zonguldak illerinde gerçekleştirildi.

TAP tarafından kampanyaya destek vererek en çok atık pil toplayan okullara, 654 adet satranç takımı, 58 adet satranç eğitim tahtası, 65 adet satranç eğitim kitabı, 33 adet masa tenisi masası, 295 adet futbol, 124 voleybol ve 166 basketbol topu, 456 adet antrenman forması, 20 adet kitap seti, 23 adet müzik çalar cihazı, 9 adet fotoğraf makinası ile 7 adet bisiklet hediye edildi. Öğrencilere ayrıca yaş gruplarına göre çeşitli mağazalardan 3 bin 700 TL tutarında hediye kartı dağıtıldı.

26 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR