“Eğer kaçmasaydık elimizi KANA BULAYACAKTIK”

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tüysüz kardeşler önceki gün geç saatlerde tahliye edildi. Tek tek aranan alacaklılara, ödeme planı hazırlad...

Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tüysüz kardeşler önceki gün geç saatlerde tahliye edildi. Tek tek aranan alacaklılara, ödeme planı hazırladıklarını söyleyen Tüysüz kardeşler, kimsenin mağdur olmayacağını kaydetti

Nitelikli dolandırıcılık suçundan Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Tüysüz kardeşler önceki gün serbest bırakıldı. Tüysüzlerin avukatı Gürkan Bicen’in itirazı sonrası serbest kalan Cemalettin Tüysüz, Cengiz Tüysüz, Yüksel Tüysüz ve Turgut Tüysüz gazetelere yazılı bir açıklama göndererek mağdur olan kişilerle ilgili ödeme planı çıkartacaklarını duyurdu.

12 GÜN ARADAN SONRA

Sarraf Tüysüzler’un Yönetim Kurulu Başkanı, Adem Tüysüz’ün ölümünün ardından zor günler yaşayan Tüysüz ailesi, iflas dedikodularının ardından borçluları tarafından sıkıştırılmaya başlanmıştı. Bu durumun ciddi sorunlara yol açmaması nedeniyle ilimizi terk eden Tüysüz kardeşler, 12 gün aradan sonra teslim olmuş ve çıkartıldıkları mahkemece de tutuklanarak cezaevine konmuştu.

İTİRAZ KABUL EDİLDİ

Birkaç gün önce ailenin avukatı tutukluluk durumuna itiraz etti. İtiraz kabul edildi ve Tüysüz kardeşler önceki gün tahliye edildi. Aile fertleri tahliye edildikleri günün sabahı, alacaklıları aramaya başladı. Tek tek aranan alacaklılara, ödeme planı hazırladıklarını söyleyen Tüysüz kardeşler, iki gün içerisinde İstiklal Caddesi üzerindeki kapalı olan iş yerini açacaklarını söylediler. Paralarının olduğunu söyleyen aile, kimsenin mağdur olmayacağını bildirdi.

BİLDİRİ GÖNDERİLDİ

Tahliyelerinin ardından bir basın bildirisi hazırlayan aile, sabah erken saatte bu bildiriyi gazete ve televizyonlara gönderdi. Aile fertlerinin cep telefonları ise dün itibariyle açıldı. Bildiride ise şu açıklamalara yer verildi; “Bilindiği üzere, Tüysüzler ailesinin büyüğü merhum Adem Tüysüz’ün vefatının ardından yaşanan sıkıntılar sebebiyle şirket yetkililerimiz kısa bir süreliğine şehrimizden ayrılmak zorunda kalmış ve adli makamlara teslim olmuşlardı.

ZARARLAR KARŞILANACAK

O an için, yetkililerimiz hakkında tedbir mahiyetinde tutuklama kararı icra olunmuştu.
Bir hafta zarfında yetkililerimiz lehine yaşanan gelişmeler serbest bırakılmışlardır.
Tüysüzler ailesi çatısı altındaki şirketlerin geçirdiği krizden etkilenen müşterilerimizin ve dostlarımızın zararlarını tazmin için şirket yetkililerimiz bugün itibariyle çalışmaya başlayacak. Tüysüzler Ailesi olarak, gösterdikleri sabır ve güven için müşterilerimize, dostlarımıza ve halkımıza teşekkür ediyoruz.” 

20 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

doğrucu davut - Cep telefonlarınız kapalı milleti salak zannediyorsunuz. Paranız varsa önce ipotekli icra takiplerini ödeyip kapatın.

Yanıtla . 0Beğen 20 Temmuz 10:33
01

ayar - Hala martaval okuyonuz. Kimi aradiniz ki, benim tel 7-24 acik.... neyse saliya ne kaldi surda. Dukkani acicanizi sanmiyom ya neyse..

Yanıtla . 0Beğen 20 Temmuz 10:33
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR