“MHP’nin barajı sıkıntısı var” diyen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’e

Yaylak’tan cevap ÇENENİ KAPATMHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün “MHP’nin baraj sıkıntısı var” sözüne önceki akş...

BÜYÜT

Yaylak’tan cevap ÇENENİ KAPAT
MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün “MHP’nin baraj sıkıntısı var” sözüne önceki akşam cevap verdi “Çenesini kapatsın”.

24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin yapılacağı 12 Haziran tarihi yaklaştıkça siyasi arena iyice kızışmaya başladı. Siyasi tartışmaların başında ise Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ile MHP’nin baraj ve iktidar çekişmesi geliyor. Bu tartışmaların baş aktörleri arasında yer alan MHP İl Yönetimi, önceki akşam parti binasında haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi basın açıklaması yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Sanayi ve Ticaret Başkanı Nihat Ergün’ün sözlerine “Çenesini kapatsın” cevabını verdi.

DİLİNE SAHİP ÇIKSIN
Yaylak, “Nihat Ergün, ilimize gelerek saçma sapan açıklamalar yapıyor. Bunun yanında kendisinden beklediğimiz özrü alamadık. Bu büyüklüğü, olgunluğu ondan istememiz zaten boşuna idi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den özür dilemedi. Ancak ülkücülerden özür dilemeli. Biliyoruz ki bunu da yapmayacak. O zaman çenesini kapatsın ve diline sahip çıksın. Sayın Ergün, bizim sevdamız siz değil vatandır” dedi.

MHP’NİN BARAJ SIKINTISI YOK
Nihat Ergün’ün “MHP’nin baraj sıkıntısı var” sözlerini de değerlendiren Yaylak, baraj sıkıntılarının olmadığını belirterek, şunları kaydetti “MHP 12 Haziran seçimlerinde barajı dahi aşamaz söylemlerinde bulunur. Ergün’ün başka işi gücü yok. Dönüp dolaşıp sürekli tek işi bizmişiz gibi bize bulaşıyor. Buradan anlıyoruz ki gerçekten AKP karşısında tek güç olarak bizleri görüyor. Ancak bizim davamız Nihat Ergün’ün saçma sapan açıklamaları değil.

KOCAELİ’DE YÜZDE 23,8 ÇIKTI
Bizim davamız vatan sevdası, bizim davamız iktidar değil istiklal mücadelesidir. Yansız ve tarafsız yapılan bazı anketlerde görüyoruz ki baraj sıkıntımız filan yok. Herkes biliyor ki MHP tek başına iktidar olacak. Bunun en basit örneği Kocaeli’de 2 bin 155 kişiye yöneltilen soruda MHP’nin oy oranı yüzde 23,8 çıktı. Bunun yanında Sakarya’da 24,8, Bursa’da ise 25,1 çıktı” dedi.

03 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR