Camiler parti karargahı değildir

Celalettin Yaylak başkanlığında 70 kişiden oluşturulan ve genel merkez tarafından onaylanan MHP yeni il yönetimi, ilimiz de önceki gün itibari ile kur...

BÜYÜT

Celalettin Yaylak başkanlığında 70 kişiden oluşturulan ve genel merkez tarafından onaylanan MHP yeni il yönetimi, ilimiz de önceki gün itibari ile kurulan Diva-Sen Kocaeli Temsilcileri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ilimizde 20 üyesi bulunan Diva-Sen Kocaeli temsilcisi Feridun Hava, camilerin Allah’ın evi olduğunu ve asla son zamanlardaki gibi siyasi partilerin karargahı olamayacağını söyledi. 
 
‘PKK TERÖRÜNDEN DAHA TEHLİKELİ’
Camilerin bazı siyasi partilerin karargahı gibi kullanılmasının, PKK terör örgütünden daha tehlikeli olduğunu önemle vurgulayan Hava, “Diyanet işleri başkanlığını eski önemli konumuna yeniden geri getireceğiz” dedi. Ayrıca Hava, “Bizler hiçbir siyasi partinin cami ayağı olamayız. Bugün MHP’yi ziyaret ediyoruz, yarın CHP ve AKP’yi ziyaret edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
MİSYONUMUZDAN ASLA UZAKLAŞMAYIZ’
İlk olarak Konya da kurulan daha sonra altı bin üye ile hizmete başlayan Diyanet Vakıf Çalışanları Sendikası Kocaeli Temsilcisi Feridun Hava, sendikalarla bölünen din adamlarının yeniden birlik ve beraberliğini sağlamak adına kurulduklarını söyledi. Hava, “Diyanet-Sen ve Türk-Diyanet- Sen kendilerini inkar eden ve misyonundan uzaklaştıkları için biz din adamları ile yeni bir sendika için mücadelemize başladık.” dedi.

29 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR