Dumlu, Karamürsel’de dernekleri ziyaret etti

Sivil toplum kuruluşlarına büyük önem gösteren CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, önceki gün gerçekleştirdiği Karamürsel ziyaretinde de...

BÜYÜT

Sivil toplum kuruluşlarına büyük önem gösteren CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu, önceki gün gerçekleştirdiği Karamürsel ziyaretinde dernekleri unutmadı. İlk olarak Bakır Madenliler Kültür Derneği’ni, ardından Doğu ve Güneydoğu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile Yozgatlılar Derneği’ni ziyaret eden Ecz. Dumlu, Türkiye Genel Seçimine yönelik olarak, CHP tarafından hazırlanan hükümet programı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan Merkez Türkiye Projesi hakkında bilgiler verdi.

 

BAKIR MADENLİLER DERNEĞİ

İlk ziyaretini Karamürsel Bakır Madenliler Kültür Derneği’ne gerçekleştiren Ecz. Dumlu, Başkan İlhami Yıldız ve üyeler tarafından ilgi ile karşılandı. Yıldız, Elazığ iline bağlı Maden ilçesini temsil etmelerine rağmen, toplumsal uzlaşmayı sağlayan bir dernek olduklarını ifade ederek, “Trabzon’dan Niğde’ye, Van’dan Urfa’ya kadar her memleketten insanın buluştuğu bir mozaiği temsil ediyoruz. 170 üyemiz var” diyerek sözü Ecz. Dumlu’ya verdi.

 

“30 YILLIK DEMOKRASİ İLE BİTER”

Dumlu, “Ben Ağrılıyım ama! Gölcüklü hemşerilerim beni hep desteklediler, sevdiler. Geçen yıl belediye başkan adayıydım. Bu yılda milletvekili adayıyım. Sizin verdiğiniz destekle, sizi mecliste temsil edeceğim. Sizden hemşerilik hakkı istemden de gitmeyeceğim. Nereli olursak olalım. Hepimiz kardeşiz. Kış şartları, işsizlik gibi hepimiz yaşadığımız bölgelerin sıkıntılarını zorluklarını yaşadık. Doğudan batıya, kuzeyden güneye birbirimizi kucaklayabilmemiz önemli! Bu ülkenin kıymetini bilmemiz lazım! 30 yıldır bu ülkede kavgalar yaşandı. 900 milyar dolar kadar, Türkiye’nin milli geliri kadar para harcandı. Ama sonuç hala alınmadı. Bu sorun demokrasi ile biter. Hiç kimseye zarar gelmez” diye konuştu.

 

“İNSANLARIN GEÇİNMESİ MUCİZE”

Türkiye Genel seçimlerine yönelik olarak hazırlanan hükümet programı hakkında da bilgiler veren Ecz. Dumlu, iktidara geldiğimizde, sıkıntı çekmeden neler yapılacak, hepsi hazır! Bu zamanda insanların geçinmesi mucize! Emeklilerimiz bizim dönemimizde rahat yaşama ulaşacak. Emeklilerin ilaç, muayene katılım payları ve fark ücretleri kaldırılacak. Saplık hizmetlerinden bedava faydalanacaklar. Çalışanların aileleriyle birlikte rahat ve insanca yaşamaları için ücret rejimi yapacağız. Asgari ücret üzerindeki vergiler kaldırılacak ve en düşük asgari ücret 1.500 TL olacak. Çalışan kimsenin olmadığı evde, bir kişi çalışana kadar ev kadınının hesabına para yatırılacak. Engellilerimizin tıbbi malzeme ve ihtiyaçları ücretsiz karşılanacak. Engelli vatandaşlarımızın her kamu kurumuna başvuru yaptıkları zaman almak zorunda olan raporlar kaldırılacak. Bizim hükümetimizin çalışmalarıyla işsizlik oranları düşecek. Bizi sosyal devlet anlayışını benimsiyoruz. Sosyal devlet, halka her anlamda her türlü desteği vermek demektir” diye belirtti.

 

DUMLU’DAN MERKEZ TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Dumlu, Perşembe günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ve yaklaşık 2 buçuk milyon kişiye istihdam sağlayacak olan yüzyılın projesi hakkında da bilgiler verdi. Ecz. Dumlu, “Anadolu’da Mega Kent oluşturulacak. Akdeniz ve Karadeniz limanları üzerinden dünyaya bağlanacak olan merkezde, 3 milyon nüfuslu bir alan haline gelecek. Aynı zamanda bu merkez otoyol ve demiryolu ağlarının tam ortasında yer alacak. 2020 yılında faaliyete geçecek olan bu merkez, 2035 yılında tamamlanacak ve ülkemize 100 milyar dolar katma değer sağlanacak. 2 milyon 200 bin kişiye istihdam sağlanacak. İşsizlik yüzde 5’in altına inecek. 2020 yılında faaliyete geçecek olan Merkez Türkiye projesinde, Türkiye’de üretilen paketlenen ürünler, limanlarımız ve demiryollarımızla, dünyaya yayılacak” diyerek açıklamalarda bulundu.

 

DOĞU VE GÜNEYDOĞU DERNEĞİ

Dumlu, Bakır Madenliler Derneği’nden sonra Doğu ve Güneydoğu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne geçti. Dernek Başkanı Tunay Tokta, Dumlu’ya ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti. Ecz. Dumlu, “Bizim partimiz emekten, emekçiden yanadır. Hükümet programımızda, ülkemizde var olan tüm sorunlar masaya yatırılarak, çözüm önerileri belirlendi ve iktidar olduğumuzda hepsi uygulanmaya başlayacak. Bize rahatça ulaşabileceksiniz. Kapımız her zaman açık olacak. Hepimiz baskı altındayız. İlk hedeflerimizden biri yüzde 10 seçim barajını kaldırmak olacak. AKP demokrasi var diyor. Demokrasi var diyorsan, seçim barajını kaldıracaksın. HDP seçim barajını aşarsa, AKP 60-70 vekilini kaybedecek” diye konuştu. Konuşmalarının ardından Ecz. Dumlu, Merkez Türkiye projesini yineleyerek açıklamalarda da bulunarak, özellikle, Türkiye’de istihdam alanında sağlanacak projeyle işsizlik konusunda önemli oranda da düşüş olacağını ifade etti.


DUMLU, YOZGATLILAR DERNEĞİ’NDE

Karamürsel’de gerçekleşen dernek ziyaretlerinin son durağı, Yozgatlılar Derneği oldu. Yozgatlılar Dernek Başkanı Ahmet Polat tarafından kapıda karşılandı. Ecz. Dumlu, konuşmasına, hükümet tarafından yapılan yanlış uygulamalara vurgu yaparak başladı. “Kendi yandaşlarını zengin ettiler” diyen Ecz. Dumlu, “Milletle polisin, askerin arasını açtılar. Komşu ülkelerle aramız açıldı. Bunların politikaları yüzünden Türkiye’ye dost ülke kalmadı. Taşeron işçilerin, esnafın, çiftçinin, emeklinin, yoksulluk sınırı altında olan insanlarımızın çaresi CHP’dir. Yoksullukla ve yaptıkları yardımlarla övünüyorlar. Bizim amacımız, yardım ederek övünmek değil! Gereksiz masraflar yapılıyor. Belediye gelirlerinin üçte biri reklamlara, billboardlara gidiyor. Milletin parası har vurulup harman savruluyor. Bugüne kadar partizanlık ve bölgecilik yapmadım. Herkesin görüşüne, düşüncesine saygı duydum ama artık ülkemizde birçok şey değişmeli. Ülkenin kurtuluşu CHP olacak. Çünkü 60 yıldır denenmemiş bir partiyiz. Sizin desteğiniz ve bizim çalışmalarımızla, yaşanabilir bir Türkiye’ye adım atacağız” diye konuştu. 

22 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR